У Ґданську освятили новий монаший дім сестер служебниць

6 лютого 2024

Декретом владики Аркадія Трохановського, Ольштинсько-Ґданського єпарха, від 1 вересня 2023 року в Ґданську свою нову місію розпочали Сестри служебниці Непорочної Діви Марії. Перше і головне завдання сестер служебниць при греко-католицькій парафії в Ґданську — це катехизація дітей та молоді.

У Ґданську освятили новий монаший дім сестер служебниць

Сестри замешкали в домі, де до цього часу упродовж пів року тривали ремонтні роботи. У суботу, 3 лютого 2024 року, відбулося освячення дому, покровителем якого став Святий Архистратиг Михаїл. У цій події взяли участь владика Аркадій Трохановський, який звершив освячення дому та каплиці, с. Софія Лебедович з Риму, Генеральна настоятелька Згромадження сестер служебниць, с. Магдалина Ожанська з Варшави, Провінційна настоятелька, а також о. митрат Йосиф Улицький, парох греко-католицької парафії в Ґданську, о. Степан Прихожденко, декан Ґданського деканату, та сестри служебниці з Ольштина, Бартошиць, Кошаліна, Варшави, Перемишля та Пралковиць. Про це розповідає пресслужба Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ.

Насамперед цього дня владика Аркадій освятив новий монаший дім та каплицю. Після цього у каплиці відслужено Божественну Літургію, під час якої єпископ та присутні отці молилися в наміренні Згромадження сестер служебниць, а також за покликання до монашого стану та за с. Оксану Ващур з нагоди її іменин.

У проповіді владика Аркадій розповів про історію запрошення сестер служебниць до Ґданська, про нові виклики та завдання. Проповідник попросив, щоби цей дім став домом духовної віднови для кожного, хто відвідає це місце, щоби був місцем молитви, яке помагає віднаходити спасіння в особі Ісуса Христа. На завершення архиєрей подякував сестрам за служіння Богові та нашій Церкві.

Зі словом подяки до усіх присутніх звернулися с. Софія Лебедович, яка передала вітання з грамотою від Папи Франциска з Ватикану, с. Магдалина Ожанська, яка подарувала статую Св. Архистратига Михаїла та с. Оксана Ващур, настоятелька нового дому Св. Архистратига Михаїла в Ґданську, яка висловила вдячність усім пристунім за прибуття та спільну молитву. Натомість владика Аркадій подарував сестрам ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Завершилася перша частина святкування «Многоліттям».

У другій частині зустрічі сестри прийняли усіх гостей святковим обідом, а після цього був час на спільну зустріч та розмови про катехитичний, душпастирський та молитовно-літургійний досвід.

Фото: с. Франциска Саламашек, ССНДМ