У Чорткові молитовно подякували за дар Незалежності України

26 серпня 2023

24 серпня, 2023 року, в день пам’яті святого мученика й архидиякона Євпла, владика Дмитро Григорак, ЧСВВ, єпарх Бучацький, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному соборі Святих верх. апп. Петра і Павла з нагоди відзначення 32-ї річниці відновлення Незалежності України.

У Чорткові молитовно подякували за дар Незалежності України

У слові проповіді з нагоди свята владика Дмитро підкреслив, що Бог бачить нас як народ, як державу. «Сьогодні ми дякуємо Йому за те, що дає нам людей віри, бо саме це нас спасає. Вороги бачать наші прагнення і тому намагаються знищити нашу віру. Сьогодні ми також відзначаємо особливий день подяки. День, коли дякуємо Богу за дар державності. Дякуючи, просимо захисту і допомоги, бо ще треба багато витерпіти і знести в ім’я перемоги», — мовив архиєрей, як зазначає пресслужба Бучацької єпархії УГКЦ.

Пригадуючи подію Переображення Господнього, архиєрей продовжив своє слово: «Голгофа перемінює людину, бо Тавор — це лише короткочасне спостереження Божої слави і величі. На Голгофі Господь страждав за нас усіх і тому перемінив кожного з нас. Проте, справжнє християнство неможливе без терпіння. Той, хто несе свої хрести, страждає і терпить, той буде винагороджений і переможе разом з Богом, той пізнає справжню любов, яка не змінюється, не вигорає».

На завершення слова проповіді владика підсумував: «У теперішньому часі маємо посилено молитися. Посилена молитва — це потреба нас усіх. У молитві маємо просити Бога про велику переміну для нашого народу».

Під час Божественної Літургії були піднесені особливі молитви і благання духовенства та вірних за Україну, її добробут і мир, за воїнів і усіх, хто постраждав від війни.

Після богослужіння духовенство катедрального собору на чолі з владикою Дмитром відслужили поминальну Панахиду за спочилих Героїв України біля Місійного хреста на церковному подвір’ї.

Цього ж дня єпарх Бучацький взяв участь в державних урочистостях біля Хреста Незалежності неподалік церкви Святої Покрови ПЦУ.

Захід розпочався із спільної молитви численного духовенства різних конфесій, які приносили Богу прагнення усіх українців.

У своєму зверненні до присутніх владика зазначив: «Сьогодні дякуємо Богу за дар свободи і незалежності. Тисячі наших братів і сестер заплатили своїм життям за цей дар. Тому ми маємо його зберегти, відвоювати і не впустити. Ворог хоче знищити нас, але Бог своєю потужною рукою не допустить беззаконня. Подвигом наших Героїв Господь захищає нас. Молімося за те, щоб стати новою країною. Господь розпочав справу нашої переміни, і вона обов’язково буде довершена».

Після молитви та виступів духовенства артисти Центру культурних послуг ім. К. Рубчакової виконали коротку патріотичну програму, завершивши її спільним виконанням духовного гімну України «Боже великий, єдиний».