У Буенос-Айресі відбулася міжнародна зустріч «Відвага Миру»

20 жовтня 2023

16 жовтня у монастирі Святої Катерини з Сієни, в місті Буенос-Айрес відбулася молитовна зустріч за мир, організована Спільнотою св. Егідія. У заході взяли участь представники різних релігій та культур.

У Буенос-Айресі відбулася міжнародна зустріч «Відвага Миру»

Першим заходом став діалоговий стіл, до якого разом з іншими релігійними лідерами долучився владика Даниїл Козлинський, єпарх УГКЦ в Аргентині. Про це розповідає Департамент інформації УГКЦ із посиланням на пресслужбу Буенос-Айреської єпархії Покрови Пресвятої Богородиці.

Згодом у монастирському храмі відбувся день молитви за мир у світі. Було згадано ситуацію в Україні перед обличчям вторгнення Російської Федерації, молилися за усіх постраждалих, біженців, воїнів та волонтерів. Також звернули увагу на війну в Ізраїлі.

У заклику до миру, підписаному присутніми, говориться: «Розсудливості недостатньо, настав час для сміливості! Тому від імені тих, хто не має голосу, ми рішуче кажемо: жодна війна не триває вічно!» І також додаємо: «Ми маємо термінову потребу почути придушений крик миру. Вести діалог сьогодні в умовах коли говорить зброя, не послаблює правосуддя, а радше створює умови для нової архітектурної безпеки для всіх».

У заключній церемонії також взяв участь парох собору та канцлер єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині о. Назарій Кащак з семінаристами. У момент запалювання вогню миру пролунали свідчення 17-річного Остапа Гавора, який 2 місяці тому прибув з України. «Вночі однокласники розбудили мене в бучацькому ліцеї, де я навчався, і сказали: „Остапе вставай, вони бомблять всю нашу країну“». Так розпочалось широкомасштабне вторгнення.

З великим хвилюванням він розповів про досвід життя з постійним відчуттям невизначеності. Але також додав, що «завдяки нашим захисникам і волонтерам Україна вистояла перед обличчям російської агресії. І я сподіваюся, що скоро ми знову зможемо спокійно ходити його вулицями та парками».