У Брюховичах відбулася братерська зустріч між греко-католицькими та римо-католицькими єпископами України

26 листопада 2022

24 листопада 2022 року, після обіду, греко-католицькі і римо-католицькі єпископи зустрілись на братерській зустрічі під проводом Апостольського нунція в Україні архиєпископом Вісвальдаса Кульбокаса.

У своєму виступі архиєпископ Вісвальдас Кульбокас приділив увагу допомозі Святого Престолу страждаючій від війни Україні. Папа Франциск під час свого кожного виступу пригадує про Україну. Ватикан постійно надає гуманітарну допомогу, а також всіляко сприяє звільненню полонених. Про це повідомляє офіційний сайт Римо-Католицької Церкви в Україні.

Нунцій також пригадав, що від початку повномасштабного вторгнення до вересня ватиканська лікарня Bambino Gesu прийняла під свою опіку 1600 дітей.

Брюховичі: завершення реколекцій єпископів та братерська зустріч (ДОПОВНЕНО)

Виконувач обов’язків Голови Конференції єпископів України архиєпископ Мечислав Мокшицький подякував нунцію за його постійну присутність у Києві та допомогу Святого Престолу для України.

Єпископи також обговорили ситуацію в Україні та виклики, перед якими постала Церква у цей час. Єпископ Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, представив низку оновлень щодо правил, які стосуються питання захисту неповнолітніх у світлі нової інструкції Ватикану. Єпископ Олександр Язловецький, єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії в Україні, представив подальші етапи синодального процесу, який виходить на континентальний рівень.

На зустрічі була присутня Маґда Качмарек з організації «Допомога Церкві в потребі» та директор представництва організації у Вроцлаві отець Анджей Пас. Зустріч стала нагодою обговорити питання допомоги для Церкви та для українського народу в часі війни, особливо підтримку переселенців у зимовий період, виклики, що пов’язані з енергетичною кризою, та ін.