У Бірках освятили наріжний камінь монастиря Контемплятивних Сестер Редемптористок

7 грудня 2021

5 грудня 2021 року архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор Возьняк здійснив освячення наріжного каменя майбутнього храму і монастиря Благовіщення Контемплятивних сестер редемптористок. Це буде монастир споглядального типу, де монахині мають перебувати весь час у праці та молитві, не виходячи за його мури.

Як повідомляє релігійний інтернет-ресурс «Духовна велич Львова», це один із рідкісних затворницьких монастирів в Українській Греко-Католицькій Церкві. На цьому наголосив владика Ігор: «Ми молилися сьогодні, щоб Господь Бог благословив усіх, хто будуть брати участь у цій будові. Я думаю, що це виняткове місце, де постане цей монастир, адже у нашій Церкві більше немає Сестер Контемплятивних, окрім цього Згромадження. Має бути так, щоб вони увійшли в монастир і з нього не виходили. Цього не треба боятися. Територія тут велика, є де пройтися. Нехай Господь благословить вас, сестри».

Також з визначною подією Сестер Редемптористок Контемплятивних привітав протоігумен отців редемптористів о. Андрій Рак, а також синкел у справах монашества Львівської архиєпархії ієрм. Юстин Бойко.

Настоятелька Згромадження сестер редемптористок с. Марія Слєпченко розповіла дивовижну історію наріжного каменю, який привезли аж із Італії.

«Коли ми були на беатифікації нашої засновниці Марії Челести Кростарози в 2016 році у Італії, у тому монастирі, ми попросили тамтешніх сестер, щоб вони знайшли нам якийсь камінь. Це був дуже давній монастир, здається, із XVI століття. І сестри виколупали його, здається, з якогось муру і прикотили його нам. І ми його привезли з Італії і він чекав на цей момент. Він виглядав звичайним, сіреньким. Його відшліфували і виявилася його внутрішня краса. Це нас наштовхнуло на думку, що те, що здається на перший погляд таким сіреньким і непримітним, може містити внутрішню красу. Потрібно просто пройти шліфування», — мовила вона.

Привітати монахинь із визначною подією завітали також сестри редемптористки (Місійні), зокрема Провінційна настоятелька с. Теодора Шулак, а також усі небайдужі. Супроводжували освячення каменя своїм співом учасники хору «Аксіос».

У свою чергу, синкел у справах монашества Львівської архиєпархії ієрм. Юстин Бойко попросив про допомогу сестрам у спорудженні монастирського комплексу.

«Цими днями у Бірках освятили місце під спорудження монастиря, якого немає у цілій Українській Греко-Католицькій Церкві. Йдеться про Контемплятивний монастир Сестер Редемптористок. Контемплятивні монастирі зародилися свого часу у Церкві як спосіб звернути увагу на те, що є вічне, незнищенне. І суттю контемплятивних монастирів є постійне життя у молитві. Устав таких монастирів є дуже цікавим і для декого може здаватися дивним і навіть може жорстоким. Монахині, які вступають сюди, проходять довгу формацію, виховання і опісля, коли вирішують залишитися у такому монастирі, то залишаються у цих мурах до кінця і вже не виходять за його межі. Тож, на території Львівщини, у селі Бірки буде саме такий монастир».

Також о. Юстин запросив до співпраці підприємців, людей доброї волі, всіх небайдужих, які були б готові стати меценатами будови цього монастиря.

«Вірю, що Бог допоможе знайти добрих людей, меценатів, які пожертвують свої кошти на цю благодійну ціль. Але найбільше радує те, що ми у нашому українському народі вже маємо монахинь, їх є небагато, з 5, які вже мешкають у Львові кілька років, в маленькому домі і провадять життя у молитві та праці. Я звертаюся до великого та середнього бізнесу Львівщини — ви є люди, яким Бог дав таланти розвивати кращий побут для людей, економіки. Коли хочете, щоб ваш бізнес тривав довго — інвестуйте у вічне. Цей монастир у Бірках дуже потребує вашої помочі. Якби хтось з вас хотів би внести свою лепту у розвиток цього монастиря — ласкаво прошу напишіть мені. Я покажу вам будову монастиря у Бірках, познайомлю з монахинями. Хто хоче інвестувати у вічне — той вічне отримає на землі».

Додамо, що в Українській Греко-Католицькій Церкві Згромадження сестер редемптористок (Контемплятивних) діє вже упродовж 5-ти років. Монахині тимчасово проживають у Львові. Однак, це помешкання недостатньо пристосоване для споглядального способу життя, адже розташоване у місті, неподалік дороги, тому постійно чути шум машин та урбанізму.

Картка для пожертв:

4149605470359233 (Слєпченко Марія)