У Білій Церкві на Київщині перейменували вулицю на честь патріарха Любомира Гузара

29 вересня 2022

За ініціативи адміністратора парафії Блаженної княгині Ольги УГКЦ отця Євгена Мерімеріна та підтримки місцевих краєзнавців, істориків, діячів культури та мистецтв, у місті Біла Церква перейменували вулицю на честь патріарха УГКЦ Любомира Гузара.

Під час засідання позачергової 31-ї сесії Білоцерківської міської ради було ухвалене рішення про перейменування низки вулиць Білоцерківської міської територіальної громади. Зокрема, вул. Осипенко було перейменовано на вул. Любомира Гузара. Це рішення прийнято у межах дерусифікації назв вулиць, провулків, площ міст і сіл України. Про це повідомляє пресслужба Київської архиєпархії УГКЦ.

«Блаженніший Любомир Гузар, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви (1933–2017) — один із найбільших українських моральних інтелектуалів і авторитетів XX — поч. XXI ст., церковний та громадський діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, відома постать у всьому світі. Похований у м. Києві в крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ. У заупокійній Архиєрейській Літургії взяли участь понад 600 священнослужителів із різних єпархій України, а також з-за кордону. „Якою буде наша рідна Україна — залежить від нас, від кожного з нас“ — говорив Любомир Гузар. Неодноразово відвідував Білу Церкву», — йшлося в інформаційній довідці, поданій на розгляд депутатів Білоцерківської ОТГ.

Нагадуємо, що це вже друга реалізована ініціатива священника місцевої громади греко-католиків щодо увіковічення пам’яті видатних постатей нашої Церкви в місті. Так, у 2016 році вулицю маршала Чуйкова було перейменовано на вулицю митрополита Андрея Шептицького.