#ТижденьУГКЦ: зустріч Глави УГКЦ з ЮНЕСКО, книга про Гваделупську Богородицю і відновлення традиційного паломництва у Німеччині
Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві протягом останнього тижня (3–9 липня 2021 року).
Зустріч Глави УГКЦ з делегацією ЮНЕСКО
Під час зустрічі, яка відбулася у вівторок, 6 липня, сторони обговорили питання збереження культурної спадщини Української Греко-Католицької Церкви на терені Італії. Зокрема, йшла мова про здійснення необхідних кроків для збереження і розвитку унікальної пам’ятки, яка засвідчує присутність нашої Церкви в Кастель Гандольфо, — «Вілли Андреа».
У розмові сторони визначили необхідні кроки, які важливо зробити, щоб зберегти цю пам’ятку і наповнити її новим змістом, зокрема як певний культурний і релігійний простір присутності УГКЦ в Італії.
***
65-ліття владики Йосифа Міляна
У вівторок, 6 липня, владика Йосиф Мілян відсвяткував 65-ліття. З цієї нагоди Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відзначив його Патріаршою грамотою.
Глава Церкви підкреслив, що завдяки владиці Йосифові Церква втішається розвитком наших парафій у лоні Київської архиєпархії, що увінчана прекрасною короною, символом єдності — собором Воскресіння Христового, будівничим якого він є.
***
Презентація книги про Гваделупську Богородицю
8 липня 2021 року в каплиці Розена у Львові з ініціативи Лицарів Колумба та видавництва Святого Павла відбулася презентація книжки «Гваделупська Богородиця. Матір цивілізації Любови». Автором книги є професор Карл Андерсон, найвищий лицар ордену Лицарів Колумба, та о. Едуардо Чавес Санчес, канонік базиліки Діви Марії Гваделупської. Переклад видання українською мовою здійснила д-р Ірина Іванкович, голова релігійного товариства «Свята Софія» у США.
Владика Михайло Бубній у своєму слові заохотив усіх прочитати книгу про Гваделупську Богородицю, а також поділився моментами, які його особисто вразили під час паломництва до Мексики. За його словами, вшанування Богородиці в Мексиці є особливим і надзвичайним, яке зачіпає до глибини душі. Богородиця, яка об’явилася у Мексиці, — це Богородиця з книги Одкровення — «Осяяна сонцем та зірками». Її чудотворний образ у Гваделупі не створений людьми. «Це потрібно побачити і відчути, як вірні американського континенту люблять Пресвяту Богородицю», — сказав він.
«Я приїхав до Мексики з місією просити Пресвяту Богородицю заступництва для України в час кровоточивої війни на Донбасі. Таке завдання доручив мені Блаженніший Святослав, коли благословив у це паломництво», — розповів владика Михайло. Єпископ висловив сподівання на те, що через служіння, молитву і працю Лицарів Колумба хоч трохи побудується на цій землі цивілізація любові.
***
У Німеччині відновили традиційне паломництво до блаженної Едігни
У суботу, 3 липня, після вимушеної перерви, пов’язаної з карантином, відновлено традиційне паломництво українців до містечка Пух, що неподалік від Мюнхена.
Саме там вшановується блаженна Едігна — дочка Анни Ярославни, внучка Ярослава Мудрого, яка проводила подвижницьке аскетичне життя в Баварії і тут завершила свій християнський подвиг, а 1600 року була проголошена блаженною Католицької Церкви.
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ