«Цим Актом просимо про смирення та перемогу у боротьбі проти лукавого», — Апостольський нунцій про посвячення Росії та України Непорочному серцю Марії

26 березня 2022

Непорочне серце Марії є символом болю, якого зазнала Матір Божа з огляду на смерть свого сина Ісуса. До цього болю тепер приєднується український народ, особливо українські діти, які гинуть від бомб чи від спраги та холоду, в темряві та в безмежному страху. Цю війну не можна пояснити, бо життя людини святе для нас усіх, віруючих і невіруючих.

Про це зазначив Апостольський нунцій архиєпископ Вісвальдас Кулбокас у своєму зверненні до Архиєрейського Синоду УГКЦ з нагоди посвячення Святішим Отцем Росії та України Непорочному серцю Марії. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У своєму зверненні архиєпископ використав слова Папи Франциска про «насильницьку агресію проти України, безглузду різанину» й зауважив, що ми не лише є її свідками, що війна є огидною, але й також, що вона відповідає «диявольській логіці». Адже мова йде про війну, яка має дуже важливу духовну складову.

Саме з цієї причини, підкреслив Апотольський нунцій, під час молитви «Ангел Господній» 20 березня Папа Франциск подякував українським єпископам за близькість до народу, а в п’ятницю увечері 25 березня Святіший Отець посвятив увесь світ, особливо Росію та Україну Непорочному серцю Марії.

«Присвячуючи світ, а особливо Росію та Україну Непорочному серцю Марії, ми в основному просимо про дві речі: щоб ми самі були смиренними, простими, справедливими один до одного, щоб ми були по-справжньому братами для всіх людей без винятку; щоб ми не завдавали болю ні іншим, ані Богу. А у цій смиренній та довірливій молитві благаємо Діву Марію, Матір Божу, щоб людство отримало перемогу у боротьбі проти лукавого в усіх його проявах та знову віднайшло мир», — підкреслив він.

Архиєпископ Вісвальдас Кулбокас також повідомив архиєреїв УГКЦ про те, що запросив приєднатися до цього богослужіння усіх представників української влади та всіх політиків різних конфесій. «Щоб наша молитва, як також діяльність урядовців, дипломатів та громадських діячів України та інших країн світу, принесли мир нашій країні та порозуміння між українським і російським народом, а також між усіма народами», — зазначив архиєрей.

Відтак він запевнив, що в цю хвилину посвяти духовно єднається з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом та українськими греко-католицькими єпископами, які зібралися в Зарваниці.

«Адже місія Церкви — нести світло, віру, навернення, мужність і любов кожній людині. Вона також полягає в тому, щоб надати всьому, що об’єднує український народ і всі його Церкви, не поминаючи жодної, безліч мудрості, багато відваги та великої терпеливості. Ми вже це робимо, тож нехай Господь благословить усіх нас», — мовиться у зверненні нунція.