«Це велика свідомість спільноти — будувати свій храм»: 60 років парафіяльної спільноти у Круклянках (Польща)

24 серпня 2022

21 серпня 2022 року, 10-та неділя після Зісланні Святого Духа стала для парафії св. Йосафата Кунцевича в Круклянках величним празником 60-ліття офіційного існування спільноти в організованій формі. Саме у 1962 році тут стали служитися постійні греко-католицькі богослужіння й цей рік вважається початком парафії.

Вітаючи правлячого єпископа Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ владику Аркадія Трохановського на порозі своєї церкви, делегати нагадали місця, з яких 75 років тому були депортовані парафіяни сьогоднішньої парафії в Круклянках. Це були давні мешканці повітів: Сянік, Лісько, Перемишль, Ярослав, Любачів, Грубешів, Томашів-Любельський, Сокаль, Коросно, Володава. Про це розповідає пресслужба Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ.

До збудування власного храму в Круклянках греко-католики користали з гостинності латинської парафії, але думка про власний храм була завжди і нарешті вдалося її зреалізувати завдяки місцевим лідерам та жертвенності цілої спільноти. Перша Божественна Літургія у новому храмі була відправлена 25 грудня 1999 року. Сьогодні в церкві Святого Йосафата Кунцевича молиться вже «третє покоління вигнанців після акції „Вісла“».

У неділю ювілею парафії, 21 серпня, у Божественній Літургії взяли участь місцеві парафіяни, а також віряни з сусідніх парафій і запрошені гості, поміж якими були віце-маршалок Вармінсько-Мазурського воєвідства Мирон Сич та війт ґміни Круклянки Варфоломій Клочко.

Звертаючися до присутніх на празничній Літургії в Круклянках, владика Аркадій відзначив: «Ваша церква виникла завдяки вашій, вірян, великій жертвенності. Треба рішуче сказати — це велике свідоцтво віри, бо там, де стоїть храм, це знак, що люди визнають Божий закон і цим законом хочуть жити кожного дня…».

Владика Аркадій подарував парафії ікону Покрова Пресвятої Богородиці.

Гостинна спільнота Круклянок на закінчення празника запросила присутніх на трапезу на прицерковному майдані, а дещо раніше всі разом з владикою та прибулим духовенством стали до спільної фотографії для збереження події у пам’яті.