Тридцять сім душпастирів з усього світу стали радниками Душпастирської ради УГКЦ
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у вівторок, 3 грудня 2019 року, в Патріаршому домі, що у Львові, під час Генеральної асамблеї Душпастирської ради УГКЦ вручив декрети про призначення тридцяти семи священнослужителів радникам Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ.
У тексті декрету про призначення мовиться, що в Патріаршій курії засновано Душпастирську раду, до якої ввійшли підрозділи курії, котрі відповідають за душпастирське служіння в УГКЦ.
Зазначається, що ця рада успадкувала всі напрацювання робочої групи для впровадження Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року, що була заснована відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ 2011 року і у вересні цього року завершила своє служіння.
Один із важливих здобутків робочої групи — діяльність мережі координаторів, які допомагали своїм єпископам втілювати в життя на єпархіальному рівні стратегію розвитку Церкви.
Новостворена Душпастирська рада — у співпраці з представниками від єпархій, які належать до цієї Ради як радники в пасторальних питаннях — творитиме простір для постійної комунікації та координації усіх структур УГКЦ з метою пасторального планування з урахуванням законодавчих актів Синоду Єпископів УГКЦ.
Звертаючись до радників, Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, сказав: «Ви маєте допомогти своїм єпископам у локальних осідках втілювати у життя рішення наших Синодів. А коли буде опрацьований новий душпастирський план, то ви будете тими, хто координуватиме його імплементацію… Я очікую, що ви будете моїми радниками, але будете говорити правду».
«Радники мають можливість і завдання пропонувати різні законодавчі ініціативи для їх розгляду Синодом Єпископів УГКЦ, — законодавчим органом Церкви», — пояснив радникам їхні компетенції о. д-р Віталій Токар.
Під час вручення декретів про призначення о. Андрій Максимович, адміністратор Патріаршої курії, відзначив, що географія радників підкреслює глобальність нашої Церкви.
Він зазначив, що приблизно 30–35 % курії знаходяться у Києві. 55 % — у Львові, є Екобюро в Івано-Франківську, маємо Секретаріат Глави Церкви в Римі, є морський апостолят в Одесі… Це все показує мережеву можливість УГКЦ, яку Душпастирська рада може використовувати для свого служіння у тісній співпраці з комісіями і адміністрацією курії.
Довідка
Призначені радники:
- вл. Даниїл Козлінський (Аргентина),
- вл. Богдан Манишин (Україна),
- вл. Володимир Груца (Україна),
- вл. Григорій Комар (Україна),
- о. Андрій Малиш (Канада),
- о. Янко Колошняї (Канада),
- о. Михайло Квятковський (Канада),
- о. Тома Гривна (Канада),
- о. Браян Келті (Австралія),
- о. Андрій Романків (США),
- о. Річард Яновіч (США),
- о. Кирил Ангелов (США),
- о. Павло Сербай (Бразилія),
- о. Василь Ковбич (Бразилія),
- о. Ігор Ранця (Франція),
- о. Микола Матвіївський (Великобританія),
- о. Роман Максимців (Німеччина),
- о. Микола Костецький (Польща),
- о. Мирослав Драпала (Польща),
- о. Юрій Коласа (Австрія),
- о. Володимир Волошин (Італія),
- о. Іван Гудзь (Португалія),
- о. Юрій Стасюк (Іспанія),
- о. Василь Чудійович (Україна),
- о. Олег Каськів (Україна),
- о. Віталій Козак (Україна),
- о. Володимир Коткевич (Україна),
- о. Іван Кіцелюк (Україна),
- о. Володимир Заболотний (Україна),
- о. Іван Данкевич (Україна),
- о. Володимир Боровий (Україна),
- о. Василь Пантелюк (Україна),
- о. Олександр Дядя (Україна),
- о. Іван Третяк (Україна),
- о. Сергій Василів (Україна),
- о. Іван Лега (Росія),
- о. Зміцер Чарнель, (Білорусь).
Душпастирську раду Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви було створено у червні 2019 року. До складу ради входять структури Патріаршої курії, відповідальні за душпастирське служіння УГКЦ. Головою Душпастирської ради призначений владика Кен Новаківський, правлячий єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії.
Головним завданням Душпастирської ради є координація та уніфікація діяльності структур Патріаршої курії, які відповідають за пастирське служіння, продовження втілення в життя напрацювань робочої групи для впровадження Стратегії розвитку УГКЦ та інші завдання, окреслені у відповідному Положенні.
Фото: о. Андрій ШестакЗа матеріалами Департаменту інформації УГКЦ
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ