Триденне вшанування пам’яті блаженної Йосафати Гордашевської вірними Стемфордської єпархії

9 квітня 2019

У рамках відзначення 150 років від дня народження та 100 років від дня переходу до вічності блаженної Йосафати, 6 квітня у Львові (Україна) Архиєрейською Божественною Літургією за участі єпископів, монашества та вірних УГКЦ відбулося офіційне відкриття Року блаженної. 7 квітня, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, в день 100-літньої річниці від дня смерті блаженної Йосафати, в Генеральному домі в Римі та у всіх спільнотах Сестер Служебниць по всьому світі молитовно розпочнеться Рік блаженної Йосафати. У Стемфордській єпархії із благословення Правлячого Архиєрея владика Павла Хомницького цей Рік блаженної розпочався із триденного відзначення.

День перший

4 квітня, Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії в американській провінції розпочали своє триденне святкування 100-річчя від дня відходу до вічності першої сестри-служебниці і співзасновниці Згромадження блаженної Йосафати Гордашевської. Приблизно 45–50 чоловік наповнили каплицю Святої Марії, що знаходиться у м. Слотсбург (штат Нью-Йорк, США) і заспівали Молебен до блаженної Йосафати, який очолив єпарх Стемфордський владика Павло Хомницький, о. Джон Терлецький та о. Василь Гуцко. Після служби, всі учасники святкування наповнили свої тарілки ласощами і зібралися в галереї для презентації життєпису преподобної Йосафати, вміло здійсненому с. Кетлін Гуцко. Відтак учасники конференції мали змогу послухати свідчення спеціально запрошеної спікерки Кімберлі Гашин з парафії Св. Миколая в м. Мінерсвіллі (штат Пенсильванія, США) та її мами, Кукі Гашин. Зокрема, Кім Гашин поділилася своєю благодаттю або дивом, яке, як вони вважали, здійснилося через заступництво блаженної Йосафати щодо їхнього батька світлої пам’яті Михайла Гашина. «Це було благословенне відкриття цього триденного відзначення!», — зазначила с. Еліан Ільницькі.

День другий

Близько 40 чоловік були присутніми на другий день святкування. Сестри та гості заспівали прекрасну службу Акафіста до блаженної Йосафати у каплиці Святої Марії. Опісля спільної молитви, сестра Наталія Сточанин виступила з презентацією про Йосафату в галереї поблизу каплиці. «Після завершення вихідних, а саме після 7 квітня, ми плануємо розмістити цікаві та глибокі презентації на нашому сайті через Youtube, тому залишайтеся з нами», — підкреслила на своїй facebook-сторінці с. Еліан Ільницькі.

День третій

«Сьогодні в рамках підготовки до століття від дня переходу до вічності преподобної Йосафати Гордашевської, з нашими гостями ми молилися із приготованої брошури з молитвами до блаженної Йосафати. Після короткотривалої перерви та теплих розмов на подвір’ї монастиря, ми мали нагоду переглянути короткий відеоролик із свідченнями людей, які отримали ласки через заступництво бл. Йосафати та вислухали презентацію сестри Наталії Сточанин. Щоб закрити день ми заспівали красивий Молебен до блаженної Йосафати, який очолив наш капелан о. Джон Терлецький», — продовжує своє ділення емоціями та враженнями за допомогою власної facebook-сторінки с. Еліан Ільницькі.

День четвертий

7 квітня, в день офіційної дати 100-ліття від дня смерті блаженної Йосафати Гордашевської, більше 100 людей приєдналися до вшанування пам’яті засновниці Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, щоб довести це триденне відзначення до закриття. Таким чином, о 14:00 год. розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Правлячий Архиєрей Стемфордської єпархії владика Павло Хомницький. Окрім цього, йому співслужили владика Богдан Данило, єпарх Пармської єпархії святого Йосафата, владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії, владика Курт Бернетт, візантійська єпархія м. Пассаїк; владика Мілан Лах, русинська греко-католицька єпархія Парми; владика Василь Лостен, вислужений єпископ Стемфордської єпархії; владика Джордж Лангберт, Англіканська церква разом з чисельним духовенством. Також були присутні Сестри св. Василія Великого із м. Фоксчейз (штат Пенсильванія, США), Сестри життя з м. Монтебелло (штат Нью-Йорк, США), Сестри християнської доктрини, а також катехити зі м. Стемфорда.

Після Божественної Літургії відбулися святкова трапеза та розваги з боку учнів та студентів Української Католицької школи св. Миколая в м. Пассаїку (штат Нью-Джерсі, США). Особливим гостем святкування став мер містечка Слотсберг Карл Райт, який подарував Сестрам Служебницям меморіальну дошку, присвячену 100-річчю смерті блаженної Йосафати Гордашевської.

За матеріалами facebook-сторінки с. Еліан Ільницькі
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ