«Торкнутися святині українського духу»: міністр Андрій Сибіга відвідав Собор Святої Софії в Римі
У суботу, 17 травня, Патріарший Прокатедральний Собор Святої Софії в Римі приймав поважного гостя — міністра закордонних справ України Андрія Сибігу. Візит мав приватний характер і став глибоким виявом шани до української духовної спадщини та пам’яті, яка живе далеко за межами Батьківщини.

Міністра зустрів владика Григорій Комар, апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії. Екскурсію собором провів о. Марко-Ярослав Семеген, президент Релігійного товариства «Свята Софія». Він ознайомив гостя з історією храму та його засновника — Патріарха Йосифа Сліпого, а також розповів про душпастирську й гуманітарну діяльність прокатедри, яка з перших днів повномасштабної війни стала осередком підтримки українців в Італії. Про це повідомляє пресслужба Товариства «Свята Софія».
До складу делегації, яка вітала високопосадовця, увійшли надзвичайний і повноважний посол України при Апостольському Престолі й Суверенному Мальтійському Ордені Андрій Юраш, соборовий клир та миряни.
Присутні запалили свічки пам’яті, підносячи молитви за Україну та її захисників. Дитячий хор «Лібертон» виконав низку духовних творів, зокрема молитву за Україну «Боже великий, єдиний». На добру згадку про цю зустріч владика Григорій Комар вручив пану міністру пам’ятну медаль з нагоди 40-річчя відходу до вічності Патріарха Йосифа, а також книги про собор.
Особливим моментом став візит до крипти, де покоїться частина тлінних останків Патріарха Йосифа, а також інших визначних діячів УГКЦ. Перед надгробною плитою Патріарха зачитали фрагмент його духовного заповіту, в якому він прохав поховати його в Україні, коли вона стане незалежною.
Андрій Сибіга також відвідав меморіальну квартиру-музей Патріарха Йосифа, де ознайомився з його життям у радянській неволі та з римським періодом служіння.
Своїми враженнями міністр поділився у соцмережах, підкресливши, що такий візит для нього — не формальність, а «принципова позиція»: «Хотілось би, щоб кожен українець, перебуваючи за кордоном, відчував внутрішній поклик та потребу відвідати місця пошани, слави і пам’яті видатних українців».
Підсумовуючи значення зустрічі, Андрій Сибіга зазначив: «Собор Святої Софії в Римі — це справжня духовна домівка для українців в Італії. Місце єднання, світлий осередок надії та взаємодопомоги, де пам’ять про Батьківщину живе в кожній молитві».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ