Тернопільський ліцей для дівчат «Знамення» розпочав навчальний рік у новому приміщенні

5 вересня 2024

Архиєрейською Божественною Літургією розпочався 2024/2025 навчальний рік у Тернопільському обласному ліцеї «Знамення». Богослужіння очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор Мартинюк у співслужінні з духівником ліцею о. Степаном Кишенюком.

«Як маємо розпочати новий навчальний рік, яку мету маємо поставити, що очікуємо від цього навчального року? У ліцеї дівчата здобувають якісну освіту і виховуються як особистості, — сказав у своєму духовному слові владика Теодор. — Дорогі батьки, ви зробили дуже добрий вибір, прийняли рішення з вашою дочкою і зробили крок довіри до Господа Бога. Ви зробили розумний вибір для вашої улюбленої Донечки, щоб вона зростала у християнських цінностях, щоб для неї Бог і Україна були нерозривним гаслом життя». Про це повідомляє пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Звертаючись до вчителів, архиєрей наголосив: «Дорогі педагоги, вихователі, наставники з великим трепетом і очікуваннями входите у цей навчальний рік. Перед вами дуже важкі завдання, але ви з ними справитеся з Божим благословенням».

Після Літургії відбулась посвята у ліцеїстки та благословення і окроплення святою водою пансіону ліцею.

Варто наголосити, що цього року Тернопільський обласний ліцей «Знамення» з благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка діятиме на базі приміщень парафії УГКЦ Успення Пресвятої Богородиці м. Тернополя. Дотепер постійним місцем знаходження «Знамення» був Марійський духовний центр у Зарваниці.

Додамо, що Тернопільський обласний ліцей «Знамення» є правонаступником колегіуму-інтернату «Знамення» з поглибленим вивченням предметів духовно-просвітницького спрямування у селі Зарваниця, Теребовлянського району. Ліцей є закладом профільної середньої освіти, що реалізує освітні програми та забезпечує здобуття середньої освіти суспільно-гуманітарного профілю. Ліцей має власну символіку і атрибутику: прапор, емблему, гімн, девіз, форму, що відображає специфіку освітнього процесу і створює відповідний позитивний імідж ліцею.

Головною метою ліцею є створення умов для навчання талановитої, обдарованої молоді, залучення її до систематичної науково-дослідницької, пошукової, експериментальної роботи, виховання морально, духовно і фізично здорового покоління.