«Таку ж благодать, як і апостоли, отримав кожен з нас», — владика Василій Тучапець у Полтаві

17 червня 2022

У день Зіслання Святого Духа владика Василій Тучапець, екзарх Харківський, відвідав Свято-Троїцький храм у Полтаві, де разом зі спільнотою звершив Божественну Літургію на честь престольного свята.

«Господь в історії людства являв себе людині поступово. У Старому Завіті, як єдиний Бог, відкидаючи марність усталеного многобожжя. У Новому Завіті, коли настає слушний час, Господь об’являє світові свого Сина Ісуса Христа, що приходить, аби спасти нас. Згодом, у День П’ятидесятниці, Господь врешті відкриває людям Утішителя: Духа Святого. Отець, Син і Дух Святий — Єдиний Бог у Трьох особах, який відкриває себе людству», — розпочав свою проповідь до вірних владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, як про це повідомляє пресслужба Харківського екзархату УГКЦ.

За словами проповідника, у день празника Зіслання Святого Духа ми споминаємо момент, коли Святий Дух сходить на апостолів. Силою Божою апостоли розмовляють різними мовами. Сила людей з різних народів дивувались знаком і дією Духа Святого. Дух Божий творить першу християнську громаду в Єрусалимі. «Апостоли — прості рибалки, які кардинально змінили весь світ. На перший погляд такі особи здатні до таких великих подвигів. Та в Бога усе можливе. Дух Святий щоразу скріплював їх, давав можливість робити знаки й чуда. Діяння Духа підтверджували правоту їхньої проповіді, давало можливість достукатись до серця інших у трудні моменти», — продовжив єпископ.

Відтак він звернувся до всіх присутніх із закликом: «Дорогі в Христі! Таку ж благодать, як і апостоли, отримав кожен з нас. Це звершилось у Таїнстві Хрещення. І хоч ми, зазвичай, не пам’ятаємо самої миті, коли прийняли Божу благодать, утім вона безсумнівно діє в наших серцях. Дух Святий живе в нас… Любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість — це дари, які виливає Дух Святий на людину. Тож у час, коли кожен з нас згадує зшестя Святого Духа, ми маємо відродитися у Його дарах: відкривши своє серце та просячи у Господа звільнення від гріхів, що позбавляють нас благодаті».

«Прибігайте до покаяння й старайтесь жити, аби сподобатися Господеві — бо таким чином людина перебуває у Святому Дусі. Так, час у якому живемо — нелегкий, але завжди важливий духовний стан, у якому ми перебуваємо, а не обставини, що від нас не залежать. Сьогодні ж просімо Святого Духа, аби він був у нашому серці… Ваше тіло — храм Святого Духа. У тілі прославляйте Господа. Він бо Святий», — зазначив владика Василь Тучапець на завершення своєї проповіді у Неділю П’ятидесятниці.