Синод про синодальність: триває приготування Робочого документа другої сесії

7 червня 2024

Двадцятка богословів з різних частин світу зібралися в Римі, щоб розпочати працю над робочим документом для другої сесії XVI Звичайної асамблеї Синоду єпископів, тема якої: «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь, місія».

Синод про синодальність: триває приготування Робочого документа другої сесії

Як ми вже інформували, в грудні минулого року єпископи всього світу отримали документ від Генерального Секретаріату Синоду разом з супровідним листом від кардиналів Маріо Ґрека (Генерального секретаря) та Жана-Клода Оллеріша (Головного доповідача XVI Звичайної асамблеї), в якому роз’яснювалися подальші кроки, які слід зробити в процесі приготування до запланованої на жовтень 2024 року заключної сесії синодальної асамблеї на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь, місія», якою увінчається процес, розпочатий у жовтні 2021 року. Зокрема, Генеральний секретаріат просив місцеві єпископати поглибити деякі аспекти Підсумкового звіту першої асамблеї та надіслати результати цієї праці, зосередженої на шуканні відповіді на запитання: «Як бути синодальною Церквою в місії?». Про це зазначає українська редакція «VaticanNews».

Жива церковна спільнота

Від вівторка 4 червня 2024 року при Генеральному секретаріаті Синоду зібралася група богословів, які спеціалізуються в різних богословських дисциплінах, які аналізують отримані пропозиції. «Мене особливо вражає залучення всієї церковної спільноти до цього тривалого процесу розпізнання, — стверджує кардинал Маріо Ґрек, Генеральний секретар Генерального секретаріату Синоду. „Окрім роздумів, що випливають з праці над Підсумковим звітом першої сесії, отримані матеріали часто доповнюють реальні свідчення про те, як окремі Церкви не лише розуміють синодальність, а вже втілюють її на практиці. Синодальна Церква — це не мрія, яку потрібно здійснити, а вже жива дійсність, яка породжує креативність і нові моделі стосунків всередині однієї помісної спільноти або між різними Церквами чи церковними згуртуваннями“.

Серед матеріалів, над якими працює група богословів, не тільки внески від єпископатів, але й від спілок вищих настоятелів і настоятельок, спостереження від академічних установ і мирянських рухів, як також плоди праці проведеної на початку травня міжнародної зустрічі парохів.

Процес приготування Instrumentum laboris

Отець Джакомо Коста, спеціальний секретар XVI асамблеї уточнив, що ще не йдеться про безпосереднє написання Робочого документа для другої сесії, але про попередній аналіз отриманого матеріалу, та про спільне розпізнання, яке приготує для цього шлях. Праця цієї міжнародної команди, що відбувається за зачиненими дверима, триватимуть до 13 червня.

Опрацювання Instrumentum Laboris передбачає такі наступні етапи: після того, як завдяки праці богословів буде визначена його структура, проект розгляне Звичайна рада Генерального секретаріату Синоду. Опісля розпочнеться безпосереднє написання документа, остаточне затвердження якого — за Святішим Отцем. Публікація запланована на першу декаду липня.