«Святвечір з милосердям»: коломийські єпископи благословили страви для потребуючих, дітей-сиріт, ув’язнених

27 грудня 2023

24 грудня 2023 року, у навечір’я Рождества Христового, коломийські єпископи УГКЦ — владика Василь Івасюк та владика Петро Голіней привітали із святом потребуючих, дітей-сиріт та ув’язнених.

Після Божественної Літургії владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, благословив страви для Святої вечері, які приготували вірні з парафіяльного Карітасу. Загалом було приготовано 150 порцій пісних страв на святу вечерю. Опісля, їх роздали всім потребуючим, які щосуботи харчуються при катедральному соборі. Наприкінці зустрічі усі спільно заколядували, прославляючи новонародженого Христа. Про це повідомляє на своїй фейсбук-сторінці БФ «Карітас Коломийської єпархії».

Далі владика Василій Івасюк та отець Іван Тиханський, місцевий капелан, завітали з душпастирським візитом до Коломийської виправної колонії в с. Товмачик. Єпарх Коломийський привітав всіх ув’язнених виправної колонії та освятив для них святкову вечерю.

Під час свого слова владика Василій на прикладі розкаяного розбійника на хресті підкреслив, що кожна людина, яка усвідомить свій гріх та покається, одержить спасіння і почує слово Христа: «Сьогодні будеш зі мною в раю» (Лк. 23, 43). Насамкінець ув’язнені виконали кілька різдвяних колядок.

Згодом єпископ-помічник Коломийської єпархії УГКЦ владика Петро Голіней разом з директором «Карітас Коломия», синкелом соціального служіння отцем Сергієм Трифʼяком відвідали прихистки в с. Кути і м. Коломиї та будинок для літніх людей в с. Ковалівці, розділивши радість святої вечері з їхніми мешканцями.

Також єпископ зі священником відвідали дитячий будинок сімейного типу в м. Коломия, де живуть діти під опікунством сестри Вероніки Петрук. Під час вечері діти виконували різдвяні колядки та віншування.

Фото: о. Іван Тиханський та Вікторія Ровенчук