«Святість можлива тут і тепер», — владика Венедикт Алексійчук у Старуні
Нам часто важко уявити собі святих, що вони були такими ж людьми, як і ми. Ми знаємо, що десь, колись жив той чи інший святий, однак годі сподіватися, щодо особистої святості кожного із нас, бо ж це, часом, нам видається неможливим. Тим не менше, на прикладі життя блаженного Симеона Лукача, який народився, ріс, а й умер у вашому селі, ми можемо стверджувати, що святість — можлива тут і тепер. Святість — це покликання, мета кожного з нас.
Такими словами звернувся до парафіян храму святих апостолів Петра і Павла та прочан Центру паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня (Богородчанський район), преосвященний владика Венедикт Алексійчук — Єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго (штат Іллінойс, США). 6 вересня 2020 року він завітав до цієї парафіяльної громади та очолив недільне богослужіння.
Вітали високоповажного гостя вся парафіяльна спільнота разом із прочанами на церковному подвір’ї. Діти вручили владиці Венедикту хліб та сіль — на знак гостинності, а о. Володимир Лукашевський, від імені отця-пароха Ярослава Середюка, запросив єпископа очолити недільне богослужіння та благословити присутніх.
Владика Венедикт звершив Архиєрейську Божественну Літургію, на якій йому також співслужили запрошенні священнослужителі: о. Іван Жук, о. Іван Стефурак, о. Михайло Віхоть, о. Роман Кузьмінський та о. Юрій Сидір.
Запрошення до праці у своєму особистому винограднику
Роздумуючи над Божим словом під час проповіді, владика Венедикт, базуючись на євангельському уривку 13-ї неділі після Зіслання Святого Духа, говорив про покликання кожної людини.
«Перше, що спадає на думку, коли чуємо цей уривок про виноградарів-убивць, — це наше запрошення до праці у своєму особистому винограднику. Господь Бог довірив нам наше життя, воно унікальне і неповторне, а тому маємо прожити його, виконуючи те покликання, ту місію, яку можемо сповнити тільки ми», — роздумував єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго (США).
Усі речі в світі мають своє призначення
На його думку, всі речі в цьому світі мають своє призначення, а отже і кожна людина покликана до чогось особливого. В той же час, на прикладі будови людського тіла, проповідник пояснив, що кожен людський орган має свою функцію, а тому не слід старатися жити якимсь іншим життям, намагаючись скопіювати стиль життя ближнього.
Покликання людини до святості
«Коли говоримо про покликання, одразу маємо асоціації з монашеством, священством чи духовенством, але це слово дуже гарно пояснює Боже ставлення до нас. Той Бог, якого звемо „Отцем“ в молитві, яку молимося щодня, Він є той хто кличе нас. До чого? — До святості!», — переконаний владика.
За його словами, нам часто видається, що святі, які намальовані на іконах, описані в «Житті святих» були десь там, але нам не віриться, що святість можлива там, де ми живемо.
«На прикладі життя блаженного Симеона Лукача, який народився, ріс та помер у вашому селі, ми можемо стверджувати, що святість — можлива тут і тепер. Святість — це покликання, мета кожного з нас. Тому будьмо відповідальними кожен у своєму особистому „винограднику“, щоби дати добрий плід нашому Богу, який дарував нам це прекрасне й неповторне життя», — закликав проповідник.
Завершення візиту владики Венедикта у музеї
Після спільної молитви та многоліття, о. Володимир Лукашевський, від імені отця-пароха Ярослава Середюка, подякував преосвященному владиці Венедикту за його візит, молитву та благословення. Окремо ж пролунали вітальні слова в адрес гостя з нагоди його 10-ліття від дня архиєрейської хіротонії.
На завершення свого візиту до Центру паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, владика Венедикт також відвідав «Музей блаженного Симеона та підпільної УГКЦ» та ознайомився із ходом будівництва Хресної дороги, яке вже наближається до свого завершення.
За матеріалами Центру паломника блаженного священномученика Симеона ЛукачаПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ