Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону

28 червня 2024

28 червня 2024 року двох священників Української Греко-Католицької Церкви, ієромонахів Згромадження Найсвятішого Ізбавителя — о. Івана Левицького й о. Богдана Гелету — звільнили з російського ув’язнення. Їх заарештували в окупованому Бердянську ще 16 листопада 2022 року. Довгий період про них не було жодної інформації.

Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону

«До нас доходять дуже тривожні сигнали, що вони перебувають під щоденними тортурами. Ми понад півтора року домагаємося їхнього звільнення, апелюючи до різних міжнародних інституцій. Ми знаємо, що вони живі, дякувати Богові. Теж співпрацюємо з нашою владою, шукаючи можливості їх визволити», — сказав про цю ситуацію в нещодавньому інтерв’ю для Укрінформу Блаженніший Святослав, як зазначає Департамент інформації УГКЦ.

З ув’язнення ісповідників віри, на доручення Блаженнішого Святослава, зустрічали владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії, та о. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні. Вони переказали отцям Іванові та Богданові слова великої радості Глави Церкви й усіх вірних, які постійно молилися, щоб цей день настав.

Блаженніший Святослав висловив слова щирої подяки Апостольській Столиці за порятунок священників УГКЦ. А особливі слова вдячності скерував до Папи Франциска, кардинала П’єтро Пароліна та всього дипломатичного корпусу Ватикану. Окрема подяка за посередництво була висловлена кардиналові Матео Дзуппі й архиєпископові Вісвальдасу Кульбокасу, Апостольському нунцієві в Україні. Кожен із них зробив неоціненний особистий вклад у те, що ця подія стала дійсністю.

З часу повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року священники Іван Левицький та Богдан Гелета вирішили залишитися зі своїм народом на тимчасово окупованих територіях. Вони служили як греко-католицьким, так і римо-католицьким громадам, даючи світло надії людям, які опинилися під окупацією. Їх заарештували, потім підкинули до храму якісь військові речі та звинуватили в незаконному зберіганні зброї. Надходили дані, що їх нещадно катують, щоби вибити зізнання у злочині, якого ті не скоювали.

Певний час про в’язнів не було жодної інформації. Щойно у травні Блаженніший Святослав отримав звістку, що отці Іван та Богдан живі і є надія на їхнє звільнення. 28 червня цей день настав.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae