«Сьогодні Україна дає світові надію на свободу»: Глава УГКЦ взяв участь у відкритті Української школи управління (УШУ)
10 квітня 2025 року у Києві відбулося урочисте відкриття Української школи управління — сенсового простору для управлінців у бізнесі, державному та громадському секторах, силах оборони. У події взяв участь Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Українська школа управління покликана стати місцем формування відповідального управлінського мислення, заснованого на цінностях і стратегічному баченні. Засновниками закладу стали Олена Юзькова, СЕО, та Артур Міхно, співзасновник платформи work.ua. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Серед гостей на заході були присутні Блаженніший Святослав, третій Президент України Віктор Ющенко, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії, Герой України Валерій Залужний (через відеозв’язок), український підприємець Руслан Шостак, а також українська кінорежисерка Ірина Цілик. На цій події Предстоятеля УГКЦ супроводжував о. Любомир Яворський, патріарший економ УГКЦ.
Частиною програми урочистого відкриття Школи стало обговорення у форматі «круглий стіл» для того, щоби заглибити гостей події в пошук відповідей на питання «Навіщо Україна світові?».
У своєму слові Глава УГКЦ, шукаючи відповідь на питання, що Україна може дати світові, сказав: «Сьогодні Україна, ми, українці, світові можемо і мусимо дати надію на свободу. Надію, що свобода — це не міраж. Freedom is not for free. Свобода — це є щось, за що вартує віддати навіть своє життя».
Глава УГКЦ звернув увагу, що у світі, де більшість населення живе під гнітом тоталітаризму, Україна залишається країною, яка йде «проти течії», зберігаючи голос вільної людини. «Ми як народ цікаві, світлі… можливо, нас сьогодні сприймають як рівних, бо ми є вільні люди. І ми говоримо, як вільні люди», — зауважив Предстоятель.
Відтак Глава Церкви звернувся до глибинного змісту поняття «свобода», аналізуючи його крізь призму богослов’я та філософії: «Можливість вибирати між добром і злом, смерть і життя — це ще не є свобода. Це лише потенція, здатність ставати вільним. Свобода настає тоді, коли ми робимо правильний вибір, — сказав Глава УГКЦ. — Формула істинної свободи є така: можливість вибирати плюс правильний вибір дорівнює свобода».
Він також пригадав досвід Помаранчевої революції, коли українці відстоювали свій вибір, і свідчення підпільних священників та військовополонених, які у найтяжчих умовах зберігали гідність і внутрішню свободу: «Навіть із зв’язаними руками, із закритими очима, ми почували себе на вищому рівні свободи, ніж наші кати. Бо українці — це є вільні люди».
На завершення Блаженніший Святослав закликав присутніх до переосмислення слова «свобода», яке, за його словами, як і «мир» чи «любов», у сучасному світі часто десакралізується.
«Бо українці — це є вільні люди. Тому ми сьогодні маємо дати світові надію, що свободною людиною можна і потрібно бути. Мабуть, це теж треба вміти захищати», — завершив Отець і Глава УГКЦ.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ