Шарбель, мати Тереза, Іван Павло ІІ..: до затвердженого Місяцеслова УГКЦ увійшли 9 нових святих

16 вересня 2023

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року владики прийняли із внесеними поправками та доповненнями Місяцеслов УГКЦ. До переліку осіб, яких літургійно вшановують в УГКЦ, увійшли імена 9-ти святих Католицької Церкви. Синод також вніс зміни у святкування свят Пресвятої Євхаристії, Христа Чоловіколюбця і Всіх святих українського народу. Про це йдеться у 29–32 постановах Синоду, опублікованих 16 вересня на офіційному сайті УГКЦ.

Шарбель, мати Тереза, Іван Павло ІІ..: до затвердженого Місяцеслова УГКЦ увійшли 9 нових святих

Місяцеслов УГКЦ — це перелік нерухомих свят і дні пам’яті святих, котрих вшановують в Українській Греко-Католицькій Церкві впродовж літургійного (церковного) року. Він розпочинається 1 вересня. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

На цьогорічному Синоді до Місяцеслова УГКЦ внесли одразу декілька святих Католицьких Церков свого права. Це блаженний священномученик Павло Гойдич (день його пам’яті в УГКЦ святкуватимуть 17 липня), блаженний священномученик Василь Гопко (23 липня), преподобний Шарбель (24 липня), преподобна матір Тереза з Калькутти(5 вересня), святий отець Іван Павло ІІ, папа Римський (22 жовтня), преподобний отець Іван Боско (31 січня), преподобний отець Антоній Падуанський (13 червня), преподобний отець Альфонс Ліґуорі(1 серпня). До Місяцеслова УГКЦ внесли також блаженну Едігну (день пам’яті 26 лютого).

Крім цього, Синод постановив святкувати Торжественне поклоніння Пречистим Тайнам Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа та Свято найсолодшого Господа Бога і Спаса Ісуса Христа — Людинолюбцяяк одноденні Господські свята, без передсвяття і посвяття. А свято Всіх святих українського народу переніс на другу неділю після Зіслання Святого Духа.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae