Сестри Катехитки св. Анни відсвяткували 30-річчя свого служіння в Україні

8 серпня 2022

7 серпня 2022 року, у день Успення святої Анни, матері Пресвятої Богородиці, владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, відвідав парафію святої Анни у Львові з нагоди святкування 30-річного ювілею перебування сестер Катехиток Святої Анни в Україні, та 90-ої річниці із дня заснування Згромадження.

Сестри Катехитки св. Анни відсвяткували 30-річчя свого служіння в Україні

Митрополит Львівський звершив Архиєрейську Божественну Літургію, що була ознаменована урочистостями святкування 30-річного ювілею перебування сестер Катехиток Святої Анни в Україні та 90-річниці із дня заснування Згромадження. Архиєреєві співслужив о. д-р Роман Шафран, парох храму, голова Патріаршого трибуналу УГКЦ, отець-емерит Дмитро Черкас і митрофорний протопресвітер о. Іван Репела Івано-Франківської архиєпархії. Про це повідомляє пресслужба церкви Святої Анни.

Під час Літургії с. Марія Іванюк склала свої довічні монаші обіти, а інші сестри Згромадження відновили вічні обіти.

Обіт убогості, чистоти і послуху, сестра монахиня засвідчила у присутності митрополита Ігоря Возьняка, с. Вероніки Янів, провінційної настоятельки Згромадження сестер катехиток св. Анни і с. Еділми Визоловської, генеральної настоятельки Згромадження СКСА.

Харизмою Згромадження є простота, погідність і взаємна любов, адже «Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому…» (1 Йо. 4, 16). Сестри прагнуть через молитву, жертву та апостолят осягнути християнську досконалість.

Довідка

Згромадження сестер катехиток святої Анни засноване в Бразилії 1932 року українським священиком Омеляном Ананевичем. Його ціллю було допомагати українським емігрантам у Бразилії в пасторальній, навчально-виховній та оздоровчій працях через брак священиків для українського поселення. З часом сестри, на запрошення українських спільнот, почали засновувати свої згромадження і в інших країнах світу. У 1971 році Блаженніший Йосиф Сліпий запрошує сестер до Риму., а в 1983 Митрополит Стефан Сулик до Вашингтону.

В березні 1991 року коли Глава УГКЦ Верховний Архиєпископ Мирослав-Іван Любачівський урочисто повертався в Україну. Тоді він запросив двох сестер Згромадження сестер катехиток Святої Анни, щоб супроводжували його в подорожі та розпочали свою працю в Україні.

7 серпня 1992 року в празник св… Анни владика Володимир Стернюк провів обряд облечин перших трьох сестер Згромадження Сестер Катехиток Святої Анни з України. Тоді й було відкрито у Брюховичах новіціят для формації нових членів Згромадження.

На сьогоднішній час сестри займаються різноманітною діяльністю, одним з основних напрямків якої є катехизація та служіння для потреб Львівської архиєпархії.

Фото: Володимир Іванів