«Сайт Синоду Єпископів УГКЦ — це ще один амвон для проголошення благовісті Христової», — владика Богдан Дзюрах
У рамках проекту Живого радіо «Воскресіння» «Добра розмова» владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, представив новий інтернет-ресурс Української Греко-Католицької Церкви — synod.ugcc.ua.
«Цей сайт з’явився як черговий крок розбудови нашої синодальної діяльності. Адже саме Секретаріат Синоду Єпископів УГКЦ повинен забезпечити кращу ефективність цієї синодальної діяльності нашої Церкви. З одного боку, ми хотіли, щоб владики могли черпати актуальну та живу інформацію про життя нашої Церкви із різних куточків світу із першоджерела. З іншого ж боку, ми прагнули того, щоб наші єпископи мали додатковий потужний амвон, з якого вони будуть проповідувати Боже Слово, ділитися своїми важливими думками з Божим людом не тільки своєї єпархії, але також цілої Церкви, а навіть у перспективі виходити поза межі нашої Церкви через іншомовні версії нашого сайту, над якими вже розпочинаємо працювати», — зазначив владика Богдан щодо головної ідеї появи ще одного інтернет-ресурсу.
Церква у медійному просторі: значення, мета та завдання
Відтак Секретар Синоду Єпископів підкреслив виняткове значення перебування Церкви у медійному просторі та її нелегке завдання у сучасному світі: «Очевидно, ми звикли сприймати медіа-ресурси як джерело інформації. І це правда. Однак, творити новини — це дещо інше, аніж творити життя. Новини — це не лише подача певної інформації, певного повідомлення, але також відображення реального життя, життя Церкви. І для мене джерелом інформації є не новини, які ми читаємо в інтернет-ресурсах, що часто звуться „віртуальними новинами чи віртуальним світом“, але важливішим є реальне життя Церкви. Саме це є первісним, це є джерело пізнішої інформації, її поширення чи публікації. Тому, важливим є те, щоб було, що сказати, чим поділитися. Насправді, це є нашим покликанням, покликанням Церкви. Адже Христос, коли навчав своїх апостолів, дав їм великий скарб Євангелія, відтак сказав їм: „Ідіть, навчайте всі народи…“ Знаючи їхні обмеження через мову, культуру, географію, він їх таки посилав на усю, відому на той час ойкумену, на цілий всесвіт, щоби вони донесли цю Добру Новину для всіх людей, які спраглі надії, Божої любові та благодаті. Саме Євангеліє — це Добра Новина. Натомість, світ сьогодні заповнений негативною новиною. Таким чином, антидотом та ліками на всі ці недуги, які також поширюються через інформаційний простір, повинна бути Добра Новина Христа, що, у свою чергу, утверджує людей в надії, що добро сильніше від зла, що любов сильніша від ненависті, що правда сильніша від омани».
Опісля, владика Богдан розповів про головні розділи сайту і тематики, які будуть підняті через цей інтернет-ресурс.
Діяльність Синоду Єпископів УГКЦ
«Ми діємо не виокремлено, немовби удільні князі в своїх маленьких князівствах, єпархіях чи екзархатах, ми діємо як гроно наслідників апостолів, кажучи біблійною мовою. Ми діємо як Синод Єпископів, тобто збір всіх владик, яким Господь доручив провід церковною спільнотою в Україні та поза її межами».
Про участь в інтронізації Глави Православної Церкви України Митрополита Епіфанія
«Синодальне діяння не означає ексклюзивізму, тобто, що мають право говорити лише єпископи УГКЦ, що мова йтиме тільки про Синод Української Греко-Католицької Церкви. Адже саме слово „sinodos“ означає „йти спільною дорогою“. В нас же спільна дорога із нашими братами, зокрема православними. Я мав нагоду минулої неділі разом із Блаженнішим Святославом брати участь в інтронізації новообраного Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Епіфанія. Для мене особисто — це був зворушливий момент. Ми щиро раділи за наших братів православних, які насправді можуть розправити Божі крила, крила Святого Духа і нарешті жити повноцінним церковним життя, облаштовувати це життя під проводом, і ми про це молимося, віянь Святого Духа».
Церква повинна вчитися слухати кожного
«Я думаю, що важливішим є не стільки те, що про нас кажуть люди, як то кажуть у селі, а те, чи ми слухаємо тих людей, мешканців села. Чи ми як Церква є вразливими на голос, на голос іншого, на голос Бога, на голос сучасної людини? Чи ми вміємо слухати? Власне, ця вразливість на людську потребу, різні соціальні виклики, а відтак здатність сформулювати відповіді у світлі Божого Слова та Божої любові — це свідчитиме про якість церковного служіння. Це не просто досягти того, щоб про нас більше сказали чи ми назбирали більше лайків, адже це, так би мовити, земні критерії оцінки. Не про це йдеться. Ми інколи можемо говорити про досить непопулярні речі, але завжди про корисне. Так само, як добрий лікар інколи повинен приписати гіркі ліки, які згодом будуть надзвичайно життєдайними, врятують життя, дадуть здоров’я чи відновлять сили людини. Ми всі потребуємо такого оновлення. Навіть Церква, коли проповідує Добру Новину, то сама також є адресатом цієї Доброї Новини. Ми самі є проповідниками та тими, хто потребує відновлювати в собі Боже Слово, оживлювати свою віру. Апостол Павло же говорить про те, що віра народжується зі слухання. Тому, ми також повинні мати вуха серця відкритими на Божий голос, щоби могти потім промовити Слово».
«Загалом ми втішаємося, як мені видається, симпатією і зацікавленням зовнішніх глядачів та слухачів. Ми ж, натомість, не сприймаємо це як якусь похвалу, але як кредит великої довіри і певне зобов’язання бути носіями Доброї Новини, надії і добра для всіх громадян, не залежно від їхньої релігійної чи конфесійної приналежності», — підсумував своє інтерв’ю владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.
Відео радіопередачі можна переглянути тут.За матеріалами Живого радіо «Воскресіння»Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ