«Розпочати наново від Христа»: із таким наставленням сестри служебниці Непорочної Діви Марії зібралися на Поширену раду у Перемишлі

25 вересня 2024

22 вересня 2024 року у м. Перемишлі (Польща) у реколекційному домі «Еффата» Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії розпочалася Поширена рада, яка триватиме до 28 вересня 2024 року.

Темою цьогорічної зустрічі є слова «Розпочати наново від Христа», взяті із Інструкції для богопосвячених осіб і апостольських згромаджень від однойменної Конгрегації Католицької Церкви. Про це повідомили сестри служебниці Непорочної Діви Марії.

«Розпочати наново від Христа… означає повернутися до первісної любові, до тої внутрішньої іскри, від якої розпочалася дорога за Ісусом. Та перша любов є Його даром. Дорога за ним є тільки відповіддю любові на любов Бога» (Конгрегація Інститутів богопосвяченого життя і апостольських згромаджень, Інструкція: «Почати наново від Христа, відновлене зангажування, Богопосвяченого життя у третьому тисячолітті», Рим, 2022).

На зустріч прибули с. Софії Лебедович, Генеральна настоятелька, генеральні дорадниці з Риму, Провінційні настоятельки та Провінційні дорадниці з України, Канади, Бразилії, США, Словаччини, Сербії та Польщі.

Поширена рада розпочалася спільним Молебнем до Блаженної Йосафати, який відслужив владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський.

Програма заходу є доволі насиченою формаційними та інформаційними доповіддями. У перший день зустрічі сестри застановлялися над правилами Конституції згромадження та канонічним правом Східних Церков під проводом владики Теодора Мартинюка, єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. Темою наступного дня було спільнотне життя та служіння настоятельки. Владика Йона Максім, митрополит Пряшівський Словацької Греко-Католицької Церкви, поділився з сестрами думками про будування спільноти богопосвячених осіб, яка найперше полягає у праці над собою та бажанні безкорисливо послужити іншому, не очікуючи взамін нічого. Найвищим ідеалом та взірцем такої спільноти є Пресвята Трійця, де виявляється єдність у різноманітності та різноманітність у єдності.

«У молитві, діалозі, спільному розпізнаванні, шукаємо Божу волю, як можемо вповні жити з Христом та свідчити про велич і силу Його зціляючої любові у наших спільнотах, які покликані бути знаком присутності Христа у цьому зраненому світі. Нашою молитвою огортаємо зболену Україну та просимо у Господа перемоги над усяким злом та справедливого миру!» — повідомили сестри Згромадження сестер служебниць.

Під час зустрічі сестри також мали нагоду здійснити прощу до Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Милосердя двері» у Марійському санктуарії УГКЦ в м. Ярослав.

«Дякуємо Богові за нагоду спільної зустрічі, яка є могутнім засобом до будування єдності нашої великої спільноти — Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії у різних куточках світу. Водночас це чудова нагода спільної молитви, взаємного збагачення та поглиблення міжособистісних стосунків через поділ досвідом життя і служіння», — відзначили на завершення сестри служебниці.