Росіяни зруйнували в Україні щонайменше 116 релігійних споруд

10 травня 2022

Пошкоджені або вщент зруйновані окупантами вже щонайменше 116 релігійних споруд у 13 областях України.

Росіяни зруйнували в Україні щонайменше 116 релігійних споруд

Злочинні атаки російських військ руйнують християнські храми та інші святині релігійних спільнот України: з 24 лютого зазнали руйнувань уже щонайменше 116 споруд духовного значення (не враховуючи прилеглих будівель) у щонайменше тринадцяти областях України: Київській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Сумський, Харківській, Херсонській та Чернігівській.

Переважна більшість із них (91 зі 116) — православні храми. Руйнувань зазнали також католицькі та протестантські церкви, мечеті, синагоги, релігійні освітні заклади та важливі адміністративні будівлі релігійних організацій.

Найбільше об’єктів, що зазнали руйнувань внаслідок вторгнення рф в Україну, на сьогодні виявлено в Донецькій, Київській і Харківській областях (щонайменше 20 у кожній з них). Відповідно, у цих трьох областях понад половина з усіх зафіксованих нині випадків ушкоджень сакральних споруд України.

Інтерактивна мапа та докладніша інформація — на сайті Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).

Нагадаємо, на Миколаївщині розбомбили храм, який пережив дві світові війни і радянську владу.