«Quantum satis»: Глава УГКЦ благословив соте авто для ЗСУ, яке прибуло зі Словаччини

30 листопада 2023

29 листопада Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав на території Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві освятив дві карети швидкої допомоги та позашляховик, які попрямують на фронт.

«Наша Церква має велику мережу своєї присутності по всьому світу. Очевидно, коли почалася віна — ще у 2014 році — вся мережа змобілізувалася для підтримки наших захисників і нашого народу в Україні, який відстоює свою державність, свободу й незалежність», — зазначив Предстоятель УГКЦ. Про це розповідає Департамент інформації УГКЦ.

«Відтоді, — каже Глава УГКЦ, — це вже 100 автівка швидкої допомоги, що приїхала до України тільки з однієї волонтерської служби, яку очолює наш диякон Петро Токач і його команда. Тому ця автівка має особливий шеврон, який називається „Tokachteam“. Таких волонтерських організацій у мережі нашої Церкви є сотні по всьому світу. Тому це, можливо, одна з багатьох сотень автівок, які приїхали до України, щоб рятувати життя нашим військовослужбовцям».

«Ми поблагословили це авто, щоб воно послужило якнайдовше та якнайкраще і щоб разом з величезною українською громадою, яка гуртується в нашій Греко-Католицькій Церкві цей день перемоги щошвидше настав», — розповів Отець і Глава УГКЦ.

Авто на фронт за посередництвом УГКЦ ідуть безперервним потоком, тому складно назвати точну кількість переданих на сьогодні.

«Quantum satis». Блаженніший Святослав запевнив, що допомога від Української Греко-Католицької Церкви для наших захисників триватиме доти, доки це буде потрібно до цілковитої перемоги України.

Диякон Петро Токач розповів, що більшість авто його команда придбала за власні заощадження та добровільних жертводавців, окрім деяких машин швидкої допомоги, куплених за посередництвом грантів.

«Автівки їхали з Попрад. Купуємо по всій Європі. Маємо декілька партнерів у Польщі. Цікаво, що наша волонтерська група складається з українців, чехів і словаків», — зауважив диякон Петро.

Автомобілі швидкої, які сьогодні благословив Блаженніший Святослав, із повним обладнанням. Вони містять: дефібрилятор, концентратор кисню, рюкзак парамедика.

Машину буде передано в медичну роту «Буревій» першої президентської бригади Національної гвардії України.

До постійної допомоги причетні такі організації:

• «Tokachteam» — група волонтерів зі Словаччини й України під керівництвом Петра Токача, диякона УГКЦ у Словаччині, колишнього Почесного консула України в м. Попрад. Вона займаєся пошуком і перевезенням автомобілів. Словацькі водії переважно довозять авто до Ужгорода, перетинаючи кордон, українські — з Ужгорода на східні терени безпосередньо до військових ЗСУ.
  • «Rotaryinternationaldistrict 2240» — Ротарі клуб, який шукає і збирає кошти на закупівлю авто. До його складу входять громадяни Словаччини і Чехії. Більшість автомобілів — це карети швидкої допомоги, але є також пікапи та позашляховики. Разом із сотою автівкою до України везуть позашляховик SsangYong Rexton, переданий безкоштовно словацьким волонтером із м. Попрад. Авто служитиме для військових на Чернігівському напрямку.
  • ГО «Асоціація медиків Революції гідності» — українська організація, яка координує передачу швидких у конкретні підрозділи.

Сота автівка — повнопривідна карета швидкої допомоги на основі Volkswagen Transporter — буде передана одній із медичних рот Національної гвардії України, що виконує бойові завдання на Донеччині.