Єпископи УГКЦ продовжують синодальні діяння онлайн

1 вересня 2020

Після літньої перерви члени Синоду Єпископів УГКЦ відновили регіональні онлайн-зустрічі з Отцем і Главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом. Впродовж 4 наступних днів будуть відбуватися такі онлайн-зібрання з владиками з Сполучених Штатів Америки і Канади, з Південної Америки та Австралії, з Центральної і Західної Європи та з України.

Єпископи УГКЦ продовжують синодальні діяння онлайн

Метою зустрічей є обговорення проєктів синодальних документів, передбачених на цьогорічний Синод Єпископів УГКЦ, який саме в цих днях мав проходити у Львові, а також вирішення поточних актуальних питань, пов’язаних з життям і місією Церкви у теперішній час.

В той час, як на минулих зустрічах Синодальні Отці застановлялися над душпастирськими, літургійними та канонічними питаннями, цього тижня наголос робитиметься на матеріальне забезпечення життя і діяльності Церкви. Зокрема, Патріарший економ ознайомить владик з діяльністю Департаменту фінансів і майна Патріаршої курії та представить стан діяльності окремих фондів, які мають допомагати Церкві краще здійснювати її місію у світі. Таких структур є кілька і усі вони мають свою специфіку і своє окреме призначення, як от, «Андріїв гріш», з допомогою якого Церква виходить назустріч суспільним і духовним потребам в надзвичайних обставинах війни і пандемії, або «Місійний фонд», покликаний забезпечувати діяльність Церкви у тих частинах світу, де ще немає ієрархічних структур УГКЦ.

Окрім цього, владики вислухають повідомлення о. д-ра Романа Шафрана про стан підготовки щодо проведення VII-ї Сесії Патріаршого Собору на тему: «Міграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». У зв’язку з тим, що проведення цієї Сесії Патріяршого Собору у серпні цього року не було можливим з огляду на пандемію, Секретаріат Собору використовує час для збору і аналізу підсумків Єпархіяльних соборів, які вже проводилися, або будуть проведені найближчим часом у єпархіях УГКЦ в Україні і на поселеннях.

Під час регіональних зустрічей Єпископів буде обговорено також стан підготовки онлайн-сесії усього Синоду Єпископів, яка повинна відбутися ще цього року.