Програма впровадження Стратегії розвитку соціального служіння в УГКЦ

8 вересня 2017

впровадження Стратегії розвитку соціального служіння в УГКЦ

Синод Єпископів УГКЦ 2016 року затвердив Стратегію соціального служіння УГКЦ, яка розроблена з метою розвитку спроможності УГКЦ забезпечити гідну відповідь на наявні та прийдешні суспільні виклики і домогтися підвищення ролі нашої Церкви в поширенні християнських цінностей серед суспільства, громад, родин та поодиноких осіб.

Стратегія соціального служіння УГКЦ має такі пріоритетні цілі:

1. Плекання духу жертовності та соціальної відповідальності.
  2. Служіння на благо нужденних.
  3. Інституційний розвиток і професіоналізація соціального служіння УГКЦ.

Програма впровадження Стратегії включає три основні складові:

1. Структурно-організаційна складова (збір бази даних; створення і забезпечення діяльності координаційної організаційної структури відповідальних за соціальне служіння на рівні парафія-єпархія; розробка документів, стандартів).
  2. Інформаційна складова («Плекання духу жертовності»: представлення та популяризація серед вірних і в суспільстві та медійному просторі соціального служіння загалом і УГКЦ, зокрема задля формування позитивної настанови та заохочення інших до соціального служіння).
  3. Навчально-формаційна складова (навчальні програми для семінаристів, священиків і парафіяльних лідерів).

1. Структурно-організаційна складова

Завдання \ Види діяльності

1.1. Створення і забезпечення діяльності Ради при Відділі соціального служіння (ВСС)

1.2. Призначення синкелів у справах соціального служіння/відповідальної особи в єпархіях; затвердження положення про діяльність такого синкела

1.3. Призначення відповідальних осіб у парафіях; проведення пасторального планування служіння ближньому в парафіях

1.4. Пасторальне планування служіння ближньому в єпархіях/митрополіях

1.1. Відділ соціального служіння

1.2. Єпархіальні єпископи

1.3. Парохи

1.4. ВСС, радники та експертні групи, синкели, Карітас

2. Інформаційна складова
(плекання духу жертовності та соціальної відповідальності
на загальноцерковному та єпархіальному рівнях)

Завдання \ Види діяльності

2.1. Проведення «інвентаризації» соціальної діяльності на території єпархій (мирянські, парафіяльні та громадські ініціативи); формування бази даних

2.2. Представлення та популяризація в медійному просторі соціального служіння УГКЦ задля формування позитивної настанови та заохочення інших до соціального служіння

• створення і підтримка діяльності веб-ресурсів з оновленою базою даних
  • формування веб-активності (сторінки в соціальних мережах, електронна розсилка, наприклад гугл-груп)
  • написання статей, репортажів на радіо і телебаченні
  • відео, фотосесії
  • соціальна реклама

2.3. Презентаційна та консультативна діяльність:

• презентації для священнослужителів (у деканатах)
  • презентації для відповідальних осіб від парафій (у деканатах)
  • презентації «кращих практик» у парафіях у Соціальні дні та в дні, присвячені певним соціальним проблемам чи групам
  • забезпечення систематичності молитовних заходів (день молитви за сиріт, за життя, за біженців, за узалежнених)

2.1. ВСС, синкели

2.2. ВСС, синкели, Карітас

2.3. Синкели, Карітас

3. Навчально-формаційна складова

Завдання \ Види діяльності

3.1. Розробка навчально-методичної програми та пілотне впровадження курсу «Менеджмент у соціальному служінні».

3.2. Навчальні семінари для священнослужителів

3.3. Навчальні семінари для мирянських лідерів

3.4. Навчальні спеціалізовані семінари в певних напрямках праці (домашня опіка і т. п.) для представників парафіяльних ініціатив

3.5. Видання «Директоріуму соціального служіння» з методичними матеріалами і прикладами кращих практик

3.1. Львівська освітня фундація, Карітас України, Комісія духовенства

3.2. Синкели, Львівська освітня фундація, Карітас, Комісія духовенства

3.3. Синкели, Львівська освітня фундація, Карітас

3.4. Синкели, Львівська освітня фундація, Карітас

3.5. ВСС, Карітас України.