Представниці українських парафій з Парижу і Венсену взяли участь у прощі французьких матерів
14–16 червня відбулася проща французьких матерів до місця об’явлення Богородиці з Ісусом на руках у с. Котіньяк, що знаходиться на півдні Франції у реґіоні Прованс-Альпи-Лазуровий берег.
Об’явлення Матері Божої тут відбулися 10 і 11 серпня 1519 року французькому графу і маршалу Жан де Лябому, який на бажання Марії збудував тут церкву. У 1521 році папа Лев Х надав церкві статус санктуарію, який нині належить до дієцезії Фрежюс-Тулон.
Із санктуарієм пов’язане народження короля Франції Людовіка XIV: його батько король Людовік ХІІІ та королева Анна Австрійська протягом двадцяти років життя у шлюбі не мали дітей. 27 жовтня 1637 року монах-августиніянець на ім’я Фіакр під час молитви у санктуарії отримав одкровення, що коли королева Анна публічно помолиться до Богородиці три дев’ятниці, то народить сина. Так і сталося: 5 вересня 1638 року у м. Сен-Жермен-aн-Лє поблизу Парижу у королівського подружжя народився син, майбутній король Людовік XIV, той самий котрий збудував Версальський палац і правив Францією з 1643 по 1715 роки, тобто сімдесят два роки — довше ніж будь-хто в історії.
Мабуть вперше в історії Паризької єпархії, разом із парафіянками римо-католицької парафії Сан-Жермен, найближчої сусідки паризької катедри св. Володимира Великого, у прощі взяли участь троє українок: Марія Єник і Марія Тупиця із Паризької катедральної парафії та Ганна Мельник з Венсенської парафії.
У їхній групі налічувалося п’ятдесят жінок. Було не легко долати сорок кілометрів пішки впродовж кількох днів, бо паломниці ішли не тільки лісами, полями, але й піднімалися у гори. В дорозі молилися вервиці і співали пісні. Кожного дня була Божественна Літургія, яку служили у гірських каплицях серед мальовничої природи, зокрема і ввечері при свічках. Проща завершилися недільною Літургією з нагоди римо-католицького святи Пресвятої Трійці у Монастирі св. Йосифа, якій передувала процесія. На недільній процесії і Літургії взяли участь близько тисячі чотириста мам і близько п’ятдесяти священників та єпископів. Українські матері повернулися духовно збагаченими, як через молитву, так і через спілкування із французькими матерями.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ