Представники Дипломатичного корпусу при Апостольській Столиці обʼднались у молитві за Україну

28 лютого 2024

У неділю, 25 лютого, у соборі Святої Софії у Римі відбулася велелюдна молитва за Україну та вшанування пам’яті усіх вбитих військових, цивільних, дітей, які загинули в часі російської агресії в Україні. Участь у молитві взяли також представники дипломатичного корпусу різних країн при Апостольській Столиці.

Щоби висловити солідарність з нашим народом та молитовно помʼянути загиблих українців, до собору прибули уповноважені особи та Посли при Апостольській Столиці — Андрій Юраш, Надзвичайний і Повноважний Посол України при Святому Престолі, Домінґош Фезас Вітал, Посол Португалії при Святому Престолі, Дойна Кайванеану, Міністр-радник Посольства Румунії при Святому Престолі, Теа Зупічіч, Тимчасовий повірений у справах Посольства Хорватії при Святому Престолі, Александра Валкенбург, Посол Делегації Європейського Союзу при Святому Престолі, Елені Папасоломонтос, Заступник голови місії Посольства Кіпру при Святому Престолі, Янка Пламенова, Перший секретар Посольства Словацької Республіки при Святому Престолі, Сіма Аврамович, Посол Сербії при Святому Престолі, Франк Бут, Посол Республіки Словенія при Святому Престолі, Джозеф Саймон Доннеллі, Посол Сполучених Штатів Америки при Святому Престолі, Сіґіта Маслаускайте-Мажилене, Посол Литви при Святому Престолі, Едуард Габсбург-Лотаринзький, Посол Угорщини при Святому Престолі, Едвард Ллевеллін, Посол Великої Британії в Італії, Марія Єфремова, Посол Північної Македонії при Святому Престолі, Метью Ши-Мінг Лі, Посол Китаю (Тайвань) при Святому Престолі та Евеліна Брудницька, Міністр-радник Посольства Польщі при Святому Престолі. Про це повідомляє пресслужба Релігійного товариства «Свята Софія».

Божественну Літургію очолив ректор собору о. Марко-Ярослав Семеген, який в часі проповіді виголосив пастирське слово підтримки у трагічну дату другої річниці жахливої агресії проти нашого народу та складної гуманітарної ситуації на деокупованих територіях.

«На лінії фронту нищиться ціла генерація українців. Ті, хто мали б будувати наше майбутнє, сьогодні лежать в могилах. Нехай їхня кров і жертва буде свідоцтвом перед Богом. Як тоді в уривку з Євангелія, так і сьогодні мільйони людей несуть ноші війни і допомагають нам зцілитися від її ран. Ми з вами переживаємо тиранію і повинні добре розуміти, що таке справжній гріх і наскільки він нищить людину і все те добре, що заклав Бог. Адже, тирани — люди позбавлені Божої благодаті, бо вони її відкинули», — зазначив о. Марко-Ярослав.

Проповідник закликав людей бути відважними та усвідомити, що ми переживаємо Хресну дорогу, відчуваючи тягар важкого хреста на собі. «Ми підіймаємось на Голгофу. Ми маємо не піддаватися отруті, яка виливається на наші почуття, і не зламатися. Для учнів Голгофа була місцем банкрутства, бо той, хто робив чуда, раптом був викинений на смерть за межі святого місця. Але після Голгофи є Воскресіння. У наших пережиттях ми повинні памʼятати, що попри брак логіки, передбачення, приходить відмінна від людської Божа логіка. Там, де немає надії, є Бог», — завершив проповідник.

Згодом вірні собору та запрошені гості взяли участь у панахиді. Цією поминальною молитвою вірні воліли скласти належну шану та подяку усім, хто віддав свої життя за волю і Незалежність України у несправедливій війні.

По завершенні спільних молінь у храмі показали трагічні сторінки війни в Україні, які представляли вихованці католицької школи при соборі Святої Софії. Усі присутні почули розповіді історій життя українських дітей з різних міст та сіл України, яких вбила несправедлива війна.

Опісля душпастирі разом із запрошеними гостями та вірними на подвірʼї собору поклали свічки до виставлених фотографій вбитих російською війною дітей. Виставку розміщено навколо розпʼяття із символами війни, над створенням якого працював Римський скульптор Капрі Отті, що з початку вторгнення за допомогою мистецтва висловлює свою солідарність з нашим народом.

Проєкт висвітлення історій загиблих дітей створений Платформою памʼяті «Меморіал» — ресурсом, що розповідає історії цивільних і військових втрат України у війні, розв’язаній росією проти українського народу. Його мета — дозволити українцям та іноземцям дізнатися про кожну загиблу людину та плекати їх пам’ять.

Офіційно відомо про 528 дітей, вбитих російською федерацією станом на лютий 2024 року. Знову ж таки, ця цифра не є остаточною і реальна може бути значно вищою.

Фото: Юрко Ганчук