Православних єпископів запрошено молитися Акафіст під час посвяти Росії та України Папою Франциском та католицькими єпископами
Отець-богослов Пауль Гаффнер запропонував православному духовенству в єдності з Католицькою Церквою 25 березня помолитися Акафіст Пресвятій Владичиці Богородиці — набожний гімн, який оспівує Пресвяту Богородицю.
Оскільки Папа Франциск готується посвятити Росію та Україну Непорочному Серцю Марії у п’ятницю, 25 березня 2022 року, богослов із Риму запропонував надіслати запрошення всім православним Патріархам та єпископам. Про це повідомляє Едвард Пентін для інтернет-видання «National Catholic Register».
Отець Пол Гаффнер, маріолог і дослідник східного православ’я, бачить участь православних на основі того, що вони «вже перебувають у тісному спілкуванні з Римом, але, як відомо, у цій ситуації їм бракує єдності між собою, тож цей момент також може допомогти залікувати їхні розриви».
Він зацитував статтю Андреа Гальярдуччі з CNA від 3 березня, який спостерігає очевидний «зсув у православному світі до Києва та від Москви» після вторгнення Росії в Україну. Також автор статті підкреслює, що «попередня напруженість скасовується спільною приналежністю до народу та ідеєю розділити спільну долю».
У коментарях інтернет-виданню «National Catholic Register» отець Хаффнер наголосив, що Православні Церкви також є «сестрами католицьких Помісних Церков», і тому між ними «існує високий рівень спілкування».
Щоб підкреслити свою думку, він процитував «Ноту про вираження „Церков-сестер“», видану Конгрегацією доктрини віри в 2000 році, і декрет Другого Ватиканського собору про екуменізм Unitatis Redintegratio („Відновлення єдності“). У документі йдеться про те, що „Східні Православні Церкви, хоч і відокремлені від Престолу Петра, залишаються з’єднані з Католицькою Церквою за допомогою дуже тісних уз, таких як апостольська спадкоємність і дійсна Євхаристія, і тому заслуговують звання особливих Церков“.
Хоча Православні Церкви мають велику відданість Пресвятій Богородиці, отець Гаффнер визнав, що православні «можуть бути не дуже впевнені у посвяті Непорочному Серцю Марії», оскільки вони не мають такої набожності, так само як і особливої набожності до Пресвятого Серця Ісуса. Але він сказав, що «все одно вони можуть молитися, використовуючи Акафіст Пресвятій Владичиці Богородиці — набожний гімн, який оспівує Пресвяту Богородицю».
Поему, одну з найулюбленіших богослужінь у Православній Церкві, написав святий Роман Сладкопівець у 556 році в імператорському місті Константинополі — «городі Богородиці». Слова гімну нагадують усі події Воплочення Господа Ісуса Христа і закінчуються молитвою до Пресвятої Богородиці, щоб вона прийняла акт хвали як приношення і заступилася за спасіння душ.
Папа Франциск посвятить Росію та Україну Непорочному Серцю Марії 25 березня, в урочистість Благовіщення, на Покаяльному богослужінні о 17:00 у базиліці Святого Петра.
Фото: Louisa Gouliamaki. Архиєпископ Ієронім II, архиєпископ Афін і всієї Греції, очолює грецьких православних вірян у спеціальному молебні-акафісті 24 липня 2020 року у відповідь на рішення Туреччини визнати колишню церкву Святої Софії в Стамбулі мечеттю. Така ж служба була проведена в соборі Святої Софії під час облоги Константинополя в 1453 році.Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ