Пожежа в соборi Паризької Богоматері: Папа молиться за католиків Франції
Полум’я приборкане й ситуація перебуває під контролем: вогонь, внаслідок якого обвалився шпиль та дах собору Паризької Богоматері, символу християнства, лютував у понеділок до пізнього вечора. Папа молиться разом з Церквою Франції. Весь світ близький до французів: проводяться перші технічні оцінки й розслідування жахливої катастрофи.
У вівторок, 16 квітня 2019 року виконуючий обов’язки Директора Ватиканського прес-центру Алессандро Джізотті в Твіттері повідомив, що Папа Франциск молиться разом з Церквою Франції, особливо за тих, що стараються подолати цю трагічну ситуацію.
Він також оприлюднив заяву наступного змісту: «Святий Престол з шоком і сумом отримав звістку про страшну пожежу, яка спустошила собор Нотр-Дам, символ християнства у Франції та в світі. Ми висловлюємо близькість до католиків Франції та мешканців Парижа, запевнюючи наші молитви за пожежників і за тих, хто робить усе можливе, аби протистояти цій драматичній ситуації».
Співчуття Папи Франциска з приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері
Опісля, цього ж дня Папа Франциск надіслав повідомлення архиєпископові та митрополиту Паризькому Мішелю Апетіту з приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері.
«Після пожежі, що спустошила значну частину собору Пресвятої Богородиці, єднаюся з Вашим смутком та смутком вірних Вашої дієцезії, мешканців Парижу й усіх французів. В ці дні Великого Тижня, коли спогадуємо страсті, смерть і воскресіння Ісуса, запевняю Вас у своїй духовній близькості та молитві.
Це лихо завдало великої шкоди історичній будівлі. Але я усвідомлюю, що воно завдало удару національному символові, дорогому і улюбленому всіма парижанами й французами різних переконань. Бо собор Пресвятої Богородиці — це архітектурний скарб колективної пам’яті, місце зустрічі під час численних важливих подій, свідок віри й молитви католиків у серці міста.
Я дякую пожежникам, які загасили вогонь, за їхню мужність і працю; сподіваюся, що, завдяки реставрації та спільним зусилля собор Паризької Богоматері знову зможе стати чудовою прикрасою в серці міста, як знак віри тих, хто побудував матірну церкву Вашої дієцезії, архітектурну та духовну спадщину Парижа, Франції та всього людства.
З цим упованням, від щирого серця надсилаю Вам, французьким єпископам і вірним Вашої дієцезії своє Апостольське благословення, а також випрошую Божого благословення для мешканців Парижа й усієї Франції».
«Нехай реконструкція Нотр-Даму стане спільною справою», — Папа Франциск на загальній аудієнції
На загальній аудієнції, вітаючи французьких паломників, Папа Франциск сказав, що він дуже засмучений пожежею в Паризькому соборі, а відтак подякував усім тим, хто зробив усе можливе, щоб врятувати його, «навіть ризикуючи», і побажав єднання для реконструкції «на хвалу і славу Божу».
«Я користуюся цією можливістю, щоб висловити єпархіальній громаді Парижа, усім парижанам і всьому французькому народові мою велику прихильність і близькість після пожежі в соборі Нотр-Дам. Дорогі брати і сестри, я був засмучений, і я відчуваю себе так близько до всіх вас. Вдячність всієї Церкви направлена до тих, хто наполегливо працював, навіть ризикував, щоб зберегти цю базиліку. Нехай Благословенна Діва Марія благословить їх і підтримає роботу із реконструкції: нехай це буде спільне діло, на хвалу і славу Божу».
Також свої співчуття для всього французького народу та католицького єпископату зокрема виразив Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.
Нагадаємо, що пожежа в соборі Нотр-Дам почалася 15 квітня близько сьомої вечора. Всього за дві години на очах мешканців міста і туристів, які спостерігали за пожежею, обвалився дах собору і шпиль. Через годину після початку пожежі французькі пожежники повідомили, що він, за попередніми даними, міг бути якось пов’язаний з реставраційними роботами, які розпочали в храмі в квітні. Навколо собору звели будівельні риштування, полум’я спалахнуло в задній частині покрівлі, біля них і швидко поширилося дахом.
Собор був місцем зберігання реліквій відомих під назвою Страсті Христові, до них входять фрагмент хреста, цвях і Священний терновий вінець.
Анна Ідальго, мер Парижа, написала твіт, що пожежники, поліція та інші утворили живий ланцюг, щоб врятувати вінець, туніку Св. Луї та інші цінні артефакти.
За матеріалами Vatican NewsПрес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ