Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2000 року

БЛАГОСЛОВЕННЯМ

† ЛЮБОМИР

Єпископ-помічник Глави Української Греко-Католицької Церкви

Владою, мені делегованою, проголошую і оприлюднюю:

ПОСТАНОВИ
Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви,
що проходив у Бучачі Тернопільської області
в монастирі Чесного Хреста Господнього Отців Василіян
16–21 липня 2000 року:

1. Створити Канонічну комісію для опрацювання Правильника УГКЦ, який визначатиме норми священичого одягу та почесних відзнак у такому складі: Владика Роман Даниляк, отець Михайло Димид і отець Олег Каськів.

2. Здійснити такий поділ єпархій на території Верховного архиєпископства: Львівська архиєпархія; Стрийська єпархія; Самбірсько-Дрогобицька єпархія; Сокальська єпархія; Тернопільсько-Зборівська єпархія; Бучацька єпархія; Івано-Франківська єпархія; Коломийсько-Чернівецька єпархія.

3. Прийняти аd ехреrіmеntum Партикулярне право УГКЦ та доручити Верховному архиєпископові подбати про час і спосіб його проголошення.

4. Додати до Партикулярного права УГКЦ такий канон: «На території єпархії всі парафії зобов’язані підлягати юрисдикції тільки місцевого єпископа».

5. Затвердити діяльність Митрополичого Синоду Києво-Галицької Митрополії УГКЦ на теренах України, який існує згідно з каноном 133 ККСЦ.

6. Затвердити офіційну назву цього Синоду «Синод Єпископів Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви».

7. Доручити Синодові Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ проходити щонайменше два рази на рік чи навіть частіше, якщо, на думку митрополита, виникає для цього нагальна потреба чи цього вимагає третина єпископів митрополії.

8. Доручити Синодові Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ до наступного Синоду Єпископів УГКЦ опрацювати на основі ККСЦ, Партикулярного права та традицій УГКЦ положення про свої права та обов’язки для затвердження Синодом Єпископів УГКЦ.

9. Провести Третю сесію Патріаршого Собору УГКЦ влітку 2002 року і затвердити робочою темою гасло «Ісус Христос — джерело духовного відродження українського народу».

10. Для доопрацювання екуменічної концепції УГКЦ та оперативного реагування на біжучі зміни в екуменічному процесі доручити Верховному архиєпископові створити міжєпархіальну студійну групу.

11. Всебічно сприяти діяльності існуючих католицьких освітніх установ та докладати зусиль до створення нових для того, щоб піднести християнську освіту та мораль.

12. Єпископатові, духовенству та мирянам УГКЦ всебічно сприяти поширенню інформації про нашу Церкву в мас-медіа та іншими законними способами.

13. Доручити Верховному архиєпископові створити фонд для утримання священиків, які працюють у царині духовної опіки над нашими вірними за кордоном, де немає нашої ієрархії.

14. Доручити Патріаршій Катехитичній комісії протягом 2001 року провести регіональні зустрічі з відповідальними за катехитичні справи для того, щоб вивчити та впроваджувати в життя Катехитичний правильник УГКЦ і підготуватися до Патріаршого Собору УГКЦ 2002 року.

15. Доручити Патріаршій комісії у справах молоді організувати роботу з проведення Всесвітнього з’їзду української греко-католицької молоді влітку 2002 року.

Ці Постанови Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що проходив 16–21 вересня 2000 року в Бучачі Тернопільської області в монастирі Чесного Хреста Господнього Отців Василіян, витягнуті з Протоколів сесій № 1–5, затвердили Владики Синоду Єпископів УГКЦ 2000 року.

Підписи
Єпископів Синоду