«Погляньмо, як всемогутній Бог являється в беззахисній дитині», — ієрархи УГКЦ в Західній Європі

15 січня 2021

Традиційно, владики Української Греко-Католицької Церкви в Західній Європі вітають українців та всіх людей доброї волі із світлим празником Рождества Христового.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

ієрархів Української Греко-Католицької Церкви
в Західній Європі

Всечесному духовенству,
преподобному чернецтву,
богомільним вірним

Мир у Господі і наше архиєрейське благословення!

Христос рождається! Славімо Христа!

Незважаючи на виклики, які в житті треба долати, народження нового життя дарує надію і радість. Різдвяні свята — це завжди особливий час, сповнений благодаті. Можливо, через санітарні обмеження ми не можемо стрінути нашого новонародженого Царя у звичний спосіб, з дорогими нам традиціями; це ж ускладнює наше життя. З певністю, дехто відчуватиме тривогу, смуток, а то і страх. Але не забуваймо, що з нами Бог! — як співаємо в різдвяних літургійних піснеспівах.

Син Божий став одним із нас! У цьому світлі треба побачити, яка це надзвичайна подія, що Бог став людиною. З безмежної любови до кожного й кожної з нас Ісус — Еммануїл («з нами Бог») — прийшов у світ. Радіймо, бо Господь, Творець неба і землі, увійшов у наше життя, щоб подолати зло, яке заволоділо людством. Він народився від жінки, став тим, що сам створив, щоб урятувати ж це своє створіння. Він покірно прийшов на світ маленькою дитинкою. Народився в убогій родині, яка знайшла притулок у печері, замість затишку власного дому.

Дорогі сестри і брати, станьмо перед іконою Різдва, перед вертепом. Погляньмо, як всемогутній Бог являється в беззахисній дитині. Зрозуміймо, яку велику любов до нас має Господь. Вельми радіймо серцем радости, що ніхто і ніщо, навіть пандемія, цього не може від нас відібрати. Нехай ця свідомість віджене від нас страх і тривогу. Бог сильніший від гріха, отже — сильніший і від недуг. Терпеливо переносімо незручності теперішнього часу і зосереджуймось на головному: З нами Бог!

† Петро Крик,
апостольський адміністратор екзархату
для українців у Німеччині і Скандинавії

† Кеннет Новаківський,