Побоюючись світової війни, єпископи Філіппін приєднаються до посвяти Росії та України Папою Франциском
Висловлюючи стурбованість тим, що далекий конфлікт у Європі матиме наслідки в Азії, католицькі єпископи Філіппін, однієї з найбільш густонаселених католицьких країн світу, приєднаються до посвяти Росії та України Непорочному Серцю Марії Папою Франциском 25 березня.
Постійна рада Конференції католицьких єпископів Філіппін вирішила приєднатися до Акту посвяти на своєму засіданні 16 березня, повідомляє новинний сайт «Catholic News Agency».
Монс. Бернардо Пантін, Генеральний секретар Конференції католицьких єпископів Філіппін, сказав, що єпископи молитимуться про такий самий Акт посвяти Непорочному Серцю Марії, що й Папа у своїх єпархіях.
Папа Франциск посвятить Росію та Україну Непорочному Серцю Марії 25 березня в базиліці Святого Петра. Того ж дня кардинал Конрад Краєвський також очолюватиме Акт посвяти у Фатімі (Португалія). Краєвський, Папський роздавач милостині, був одним із двох папських посланців, нещодавно відісланих в Україну.
25 березня 1984 року святий Іван Павло ІІ посвятив Росію та світ Непорочному Серцю Марії. Це також урочистість Благовіщення Господнього.
Єпископська конференція Філіппін звернулася до єпархій з проханням провести спеціальний другий збір на всіх Месах цієї неділі для біженців та інших, переміщених через війну, назвавши це «актом солідарності зі стражденним народом України».
Президент Конференції католицьких єпископів Філіппін єпископ Пабло Віргіліо Давід з Калукана
Президент Конференції католицьких єпископів Філіппін єпископ Пабло Віргіліо Давід з Калукана обговорив ситуацію в листі, повідомляє Philippine Daily Inquirer. Незважаючи на віддаленість країни від Європи, сказав єпископ, «ми маємо всі підстави побоюватися цих глобальних подій».
Розглядаючи Азіатсько-Тихоокеанський регіон, він зазначив, «ми можемо лише сподіватися, що раптовий перехід Росії до експансіоністської геополітичної політики не спонукає жодного з її союзників робити те ж саме щодо сусідньої країни».
У листі єпископа натякалося на територіальні суперечки з Китаєм, який висунув свої претензії на Західне Філіппінське море. Китай відмовився визнати рішення Міжнародного постійного арбітражного суду в Гаазі 2016 року на користь Філіппін. Китай неодноразово проникав у територіальні води Філіппін.
«Ми усвідомлюємо той факт, що лише за останні кілька років мир і безпека деяких наших власних національних територій були однією з наших основних внутрішніх турбот, особливо в Західному Філіппінському морі, де „союзник Росії“ вже постановив відбудувати власні військові об’єкти, незважаючи на всі наші протести», — сказав єпископ.
Він стурбований ймовірним «страшним сценарієм» світової війни Росії та її союзників проти США та їх союзників по НАТО в Європі.
Філіппінські католицькі єпископи
Контроверсійний президент Філіппін Родріго Дутерте заявив, що країна залишається нейтральною, і назвав Президента Росії Владіміра Путіна своїм другом, повідомляє ABS-CBN News. Раніше він назвав російське вторгнення в Україну «самогубством».
Лідери Церкви рішуче засудили жорстоку війну Дутерте проти злочинності, пов’язаної з наркотиками. З моменту приходу Дутерте до влади в 2016 році близько 30 000 людей загинули в результаті позасудових вбивств.
Дутерте має також свою історію критики Католицької Церкви. У грудні 2019 року він сказав, що люди повинні «вбивати і красти» у католицьких єпископів, заявляючи, що вони «не служать жодній цілі» і нічого не роблять, крім критики. Президент заявив, що став жертвою сексуального насильства з боку американського місіонера, священика-єзуїта з Каліфорнійської провінції Товариства Ісуса. Термін дії Дутерте за законом обмежений шестирічним терміном, який закінчується в 2022 році.
Єпископ Пабло Віргіліо Давід, Президент єпископів Філіппін, сказав, що міжнародна ситуація має бути фактором у виборі виборців на майбутніх виборах. «Це зараз виявляється більш важливим глобальним контекстом, який повинен визначити, як ми виберемо новий набір лідерів для нашої країни на майбутніх виборах», — сказав він. «Про це також ми повинні дуже сильно молитися».