Під час Синоду у Римі владика Богдан Дзюрах закликав прислухатись до голосу молоді
Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, виступив на Синоді Єпископів Католицької Церкви з натхненною промовою, присвяченою темі синодальності та ролі молоді у місійному служінні Церкви. Його слова пролунали як заклик до оновлення Церкви через активну участь молодого покоління, яке має стати носієм надії та новизни у світі.
«У місійному та євангелізаційному служінні Церкви важливими дійовими особами може і повинна бути наша молодь, зріла у вірі, радісна носійка надії та євангельської новизни,» — наголосив владика Богдан, підкреслюючи важливість залучення молодих людей до активного життя у Церкві. Він також процитував слова Святішого Отця Франциска: «Церква потребує більше весни, а весна — це пора молоді». Про це розповідає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.
Зустріч з Воскреслим Христом змінює все
Владика Богдан навів зворушливий приклад з однієї країни в Західній Європі, де дедалі більше молодих людей знаходять дорогу до віри завдяки простому і щирому свідченню старшого покоління. Це не батьки, часто розгублені у своїх релігійних переконаннях, а дідусі й бабусі, які, маючи за плечима важке життя, випромінюють щастя, спонукаючи молодь до зустрічі з Ісусом. «Ми щасливі, тому що у нас є Ісус!» — саме так пояснювали своє щастя ці люди, і їхні слова стали рушійною силою навернення молоді.
Доповідач підкреслив, що, зустрівши Господа, молоді люди стають відважними свідками Воскреслого Христа, готовими віддати своє життя за євангельські цінності. Він згадав тисячі молодих людей в Україні, які сьогодні борються за гідність та свободу свого народу, а також згадав незабутню Хресну дорогу в Лісабоні, яка минулого року глибоко зворушила всіх учасників.
Бути відкритими на слухання
Апостольський екзарх закликав до уважного слухання голосу молоді та захисту її ентузіазму від спотворення сучасними ідеологічними течіями, навіть у лоні Церкви. «Можливо, Ювілей молоді міг би стати слушною нагодою, щоб прислухатися до нашої молоді, а разом з нею прислухатися до Божого голосу», — запропонував єпископ.
Завершуючи свій виступ, архиєрей нагадав про важливість відкритості до Божого поклику, як це зробив юний Самуїл, який відповів на таємничий голос: «Говори, Господи, Твій слуга слухає» (1 Сам. 3, 9), та Богородиця, що відповіла: «Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по твоєму слову!» (Лк. 1, 38). Саме з такого слухняного прийняття Божої волі може народитися новий місіонерський імпульс, якого так потребує Церква сьогодні.
До слова, 2 жовтня у Ватикані відбулося офіційне відкриття другої сесії XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів, тема якої — «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія». Синодальні зібрання триватимуть до 27 жовтня 2024 року.
А делегатами Української Греко-Католицької Церкви на другій сесії XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів є: Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, і владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ