Перемисько-Варшавська архиєпархія УГКЦ в Польщі у зв’язку із паводками у Західній Україні відгукнулася на заклик про допомогу

30 червня 2020

29 червня 2020 року на офіційному інтернет-представництві Перемисько-Варшавської архиєпархії був опублікований Заклик у справі збірки потерпілим від паводок в західних областях України архиєпископа і митрополита Євгена Поповича.

Насамперед архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський владика Євген Попович звернув увагу своїх вірних на заклик Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава: «Скеровую своє прохання до світового співтовариства та міжнародних гуманітарних інституцій: будьте відкритими, щоб відповісти на потребу постраждалих від стихійного лиха в західних областях України. Звертаюся до всіх громад нашої Церкви в Україні та світі в дусі євангельського самарянина підтримати тих, хто позбавлений свого дому та опинився віч на віч із бідою».

Відтак у Зверненні до духовенства та вірних Перемисько-Варшавської архиєпархії було оголошено про фінансову збірку для допомоги постраждалим від паводків у Західній Україні: «Відповідаючи на заклик Блаженнішого Патріарха Святослава, прошу щоб у всіх парафіях та місійних душпастирських пунктах Перемишльсько-Варшавської архиєпархії провести в Неділю, 05 липня, грошову збірку для потерпілих від паводок у Західній Україні. Всі пожертви зложені на тацю в часі Недільної збірки 05 липня (в місце єпархіяльного катедратікум) будуть передані на руки Блаженнішого як поміч нашої архиєпархії братам і сестрам в Україні, які найбільше постраждали від стихійного лиха. Отців-парохів та парафіяльні Ради прошу зібрані пожертви негайно перерахувати на банковий рахунок архиєпархії. А ми з черги зібрану суму перекажемо прямо на благодійний рахунок Патріаршої Курії».

Нагадаємо, що на території західних областей (Івано-Франківська, Чернівецька, Львівська та Тернопільська) продовжуються роботи з ліквідації наслідків дощового паводку. У 70 населених пунктах (було 349) підтоплено 550 будинків (було 14456). Пошкоджено 582 км автодоріг (було 653) та 220 мостів (було 265). Доставлено для населення 120 кг продуктів харчування.

До благодійної допомоги постраждалим вже долучилися Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ, Коломийська єпархія УГКЦ та інші церковні структури.

Окрім того, під час недільної зустрічі з вірянами понтифік попросив молитися за успіх майбутньої Донорської конференції щодо Сирії, що проводиться Євросоюзом у співпраці з ООН, а також за населення Ємену, яке страждає від важкої гуманітарної кризи.

«Закликаю молитися… також за тих, кого вразили сильні повені в Західній Україні: нехай вони отримають Господню розраду і братню допомогу», — сказав Папа Римський.

За матеріалами Перемисько-Варшавської архиєпархії УГКЦ