Патріарх Мирослав-Іван кардинал Любачівський вмиває підпільним священникам ноги, 1991 рік

30 квітня 2021

Історичне відео квітня 1991 року Вечірня з Літургією Василія Великого та Чин умивання ніг підпільним священникам у соборі св. Юра у Львові, які звершив Патріарх Мирослав-Іван кардинал Любачівський.

На відео 1991 року видно, як вперше після часів переслідування греко-католики змогли молитися богослуження Страсного Тижня у власному катедральному храмі, на чолі зі своїм Патріархом.

Богослуження очолив Блаженніший Патріарх Мирослав-Іван Любачівський, який освятив антимінси та здійснив Чин умивання ніг підпільним священикам УГКЦ. Йому співслужили Митрополит Володимир Стернюк, місцеблюститель Глави УГКЦ в часи переслідувань, підпільний єпископ Юліан Вороновський, а також єрархи УГКЦ з-за кордону: митрополит Максим Германюк та владика Василь Філевич з Канади і єпископ Іван Прашко з Австралії.

Особливо зворушливою частиною відео є Чин умивання ніг — спогад Тайної Вечері. Подібно, як Христос своїм учням, Глава УГКЦ умив ноги 12 підпільним священикам, які, попри переслідування і заслання, до кінця залишилися вірними своїй Церкві.

Подаємо імена цих священиків: о. Євстахій Смаль, ЧНІ, о. Герман Будзінський, студит, о. Євген Пелех, ЧНІ, о. Іван Кубай, о. Василь Михайлюк, ЧНІ, о. Микола Царик, о. Богдан Білінський, о. Богдан Сенета, о. Василь Оберишин, о. Володимир Сеньківський, о. Володимир Сухий.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ