Папа прийняв чергову групу єпископів з Польщі, між якими — ієрархів УГКЦ
Триває візит «ad limina Apostolorum» єпископів з Польщі. До складу третьої групи, яка в четвер мала зустріч з Папою, входять ієрархи Перемисько-Варшавської Митрополії українсько-візантійського обряду.
Всі єпископи світу періодично здійснюють візит до Риму та Ватикану, який має спеціальну назву «ad limina Apostolorum» (до Апостольських порогів), що включає молитву в папських базиліках, зустрічі у відомствах Римської Курії та спілкування зі Святішими Отцем. Після перерви, спричиненої пандемію, відновилося проведення цих візитів, і протягом жовтня його здійснюють єпископи з Польщі.
До третьої групи єпископів з цієї країни, відвідини якої тривають від 18 жовтня, входять також ієрархи Перемисько-Варшавської митрополії українсько-візантійського обряду, а саме архиєпископ-митрополит Євген Попович, владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський та Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський. У четвер, 21 жовтня 2021 року, вони мали спільну зустріч з Папою Франциском.
Щире спілкування
Після зустрічі зі Святішим Отцем деякі з її учасників, між якими й єпископи східного обряду, взяли участь у брифінгу для журналістів, що відбувався в осідку Дикастерії в справах комунікації. Кардинал Казімєж Нич, Архиєпископ Варшави, для якого це вже шостий такий візит, порівняв спосіб проведення таких зустрічей, який мали попередні Єпископи Риму, з новим методом, запропонованим Папою Франциском. В той час, як раніше кожен єпископ мав коротку приватну розмову з Папою, який під час спільної зустрічі підбивав її підсумки, теперішній Святіший Отець проводить тривалу спільну зустріч, що дає змогу присвятити більше часу на обговорення, торкаючись ширшого кола тем.
За словами кардинала Нича, це була нагода для відвертого спілкування, ставлячи Папі запитання та ділячись власними спостереженнями, які він брав до уваги та доповнював. Коли ж ішлося про труднощі та проблеми, Святіший Отець говорив про «вікно надії», яке потрібно відчиняти та ніколи не падати духом. «В цьому сенсі, — сказав ієрарх, — виходжу скріпленим з цієї зустрічі».
Особливий внесок східної Церкви
Говорячи про участь у візиті та в зустрічах, владика Володимир Ющак звернув увагу на те, що вперше єпископи УГКЦ з Польщі прибули на цей візит, представляючи нову структуру митрополії, після того, як в листопаді минулого року було створено нову єпархію. Він підкреслив, що греко-католицькі єпископи не є пасивними спостерігачами, але активними учасниками всіх зустрічей, які проводяться в рамках відвідин різних відомств, пропонуючи свій особливий внесок, який може запропонувати східна Церква.
Детальніше про це сказав митрополит Євген Попович, який зауважив, що під час відвідин Дикастерії, відповідальної за душпастирство сім’ї, в контексті обговорення кризи сім’ї, яку переживає сучасне суспільство, було представлено досвід священичих сімей, які дають своє важливе свідчення. Якщо йдеться про Конгрегацію в справах духовенства, то в контексті труднощів, які сьогодні переживають священики, браку покликань, тощо, була нагода нагадати про пласт своєрідних викликів, які в східних Церквах стоять перед одруженим духовенством. Врешті, як зазначив очільник митрополії українсько-візантійського обряду в Польщі, досягнуто попередніх домовленостей у вирішенні деяких практичних питань. Як от створення міжєпархіального церковного трибуналу та включення представника від митрополії до комісії, що розглядає різні питання в сфері церковно-державних стосунків.
За матеріалами VaticanNews
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ