Папа про святого Йосифа як приклад для священиків: батько, який захищає
З нагоди 175-літнього ювілею Папської Бельгійської Колегії Святіший Отець прийняв на приватній аудієнції в Ватикані ректорат та студентів цього формаційного осередку, серед вихованців якого був також святий Іван Павло ІІ.
Напередодні урочистості святого Йосифа, в році, що особливо присвячений цьому святому, який є небесним покровителем Папської Бельгійської Колегії, Святіший Отець заохотив ректорат та студентів приглянутись до його постаті як до прикладу в душпастирському служінні серед вірних. Приймаючи спільноту колегії в четвер, 18 березня 2021 року, на приватній аудієнції, Папа вручив свою заздалегідь приготовану промову, в якій нагадує, що батьківство є центральною темою його документа «Patris corde», написаного з нагоди 150-ї річниці проголошення святого Йосифа покровителем Вселенської Церкви.
Святий Йосиф — це батько, що приймає
Звертаючись до ректорату та студентів Папської Бельгійської Колегії, Глава Католицької Церкви зазначив, що святий Йосиф, є, перш усього, батьком, який приймає. «Насправді, подолавши будь-який бунт і відмовившись навіть від законних особистих проєктів, він полюбив і прийняв Марію та Ісуса, наречену та сина, які дуже відрізнялися від його бачення сімейного життя, якого він бажав, але з цієї причини він їх ще більше оберігав та любив… Тобто, святий Йосиф не шукав пояснень дивовижної таємничої реальності, з якою стикнувся, а сприйняв її з вірою, люблячи її такою, якою вона була», — наголосив Папа, зазначаючи, що святий Йосиф є для нас вчителем духовного життя та розпізнавання. Єпископ Риму навів це як приклад поведінки при призначенні священика на нову парафію.
Святий Йосиф як батько, що оберігає
Далі Глава Католицької Церкви зазначив, що святий Йосиф — це батько, який оберігає і ця функція є одним із його пріоритетних завдань, виконання якого вимагало від нього великої покори, перебування у мовчанні та вірності Господеві. Він прийняв це завдання з внутрішньою свободою доброго і вірного слуги, який бажає лише добра людей, які ввірені його опіці.
«Оберігати для Йосифа, як і для кожного священика, який натхнений його батьківством, означає ніжно любити тих, кого нам довірили, з розсудливістю та з наполегливою щедрістю думати, в першу чергу, про їхнє добро та щастя. Оберігати — це внутрішнє наставлення, яке веде до того, щоб ніколи не втрачати з поля зору інших», — пише Папа, вказуючи на важливість, зберігаючи пильність та уважність щодо інших, ніколи не забувати молитись за них.
Поведінка душпастиря
Далі Папа Франциск вказав на важливість поведінки справжнього душпастиря, який не залишає своє стадо, але виходить йому назустріч, відповідно до обставин. За словами Святішого Отця, кожен священник покликаний до такої місії — бути уважним хранителем та готовим до змін, виходячи назустріч вимогам часу та обставин. Коли священник є добрим пастирем, який любить і знає своє стадо, то стає для нього слугою, аби лишень спасти кожного, хто ввірений його опіці; він не ставить у центрі уваги себе чи свої власні ідеї, але добро тих, яких він покликаний оберігати.
Святий Йосиф — батько, що мріє
На закінчення Папа підкреслив, що святий Йосиф є батьком, який мріє. Він не є мрійником в тому значенні, що його думки ширяють десь далеко від реальності, але є людино, яка вміє поглянути за межі того, що бачать фізичні очі. Йдеться про людину, якій властиві очі пророка, здатну розпізнати Божий задум там, де інші його не бачать. «Тому, Святий Йосиф зумів побачити в Марії та Ісусі не лише молоду наречену та дитину, але дію Бога, Божу присутність», — наголосив Папа.
На закінчення Святіший Отець вказав на святого Йосифа як на приклад для кожного священника, зокрема, у вмінні уважно прислухатись до голосу Святого Духа та завдяки молитві бути здатним до покірного приймання великих Божих задумів.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ