Папа Лев XIV прийняв на аудієнції Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава
На одній з перших приватних аудієнцій свого понтифікату новобраний Папа Лев XIV прийняв Блаженнішого Святослава, Отця і Главу УГКЦ. Зустріч відбулася 15 травня у приміщенні бібліотеки Апостольського палацу. Святіший Отець висловив близькість до українського народу та запевнив у своїй підтримці. Блаженніший Святослав запросив Папу приїхати в Україну.

На початку зустрічі Блаженніший Святослав привітав Папу Лева XIV з обранням на служіння Вселенського Архиєрея та подякував за перші слова та жести, які він здійснив щодо України. «Український народ вже охарактеризував Вас як Папу миру. Минулої неділі ми почули Ваші слова про те, що біль українського народу є у Вашому серці. Ваш заклик про справжній, справедливий та довготривалий мир є особливо актуальним у цей час, а турбота про полонених та депортованих дітей виявляє Вашу особливу батьківську увагу до перших жертв війни в Україні». Про це повідомляє українська редакція «Vatican News» та Секретаріат Глави УГКЦ в Римі.
Глава УГКЦ розповів Святішоту Отцеві, що його заклики про припинення війни є надзвичайно важливими для українського народу. «Вони є справжнім духовним бальзамом для зраненої душі українського народу, уприсутнюють нас в пам’яті міжнародної спільноти та надають нам ім’я, якого нас хочуть позбавити та заперечити наше право на існування».
Розповідаючи Папі Леву XIV про душпастирське служіння УГКЦ в умовах війни, Блаженніший Святослав наголосив, що «нашим первинним завданням є бути поруч із нашим народом та проповідувати Євангеліє надії. Як душпастирі, ми навчилися нового виду служіння — душпастирства горювання. Інколи ми не можемо підібрати жодних слів розради для матері, котра втратила свою дитину, але можемо і повинні бути поруч з нею».
Глава УГКЦ запросив Його Святість здійснити Апостольський візит в Україну. «Коли до нас приїхав святий Папа Іван Павло ІІ, українці вірили, що комунізм більше ніколи не повернеться на нашу землю. Сьогодні ми віримо, що приїзд Папи допоможе зупинити війну в Україні». «Очевидно, час та нагоду визначає Господь, але вважаю своїм обов’язком передати Вам запрошення від мільйонів українців, котрі чекають на Вас», — наголосив Блаженніший Святослав.
Святіший Отець Лев XIV запевнив Предстоятеля УГКЦ: «Я є з українським народом. Святий Престол буде і надалі сприяти та створювати всі необхідні умови для діалогу та супроводжувати український народ в цей страшний час історії».
Глава УГКЦ розповів Папі Леву XIV про співпрацю з Папою Франциском у справі звільнення полонених різних категорій та попросив продовжувати її і надалі. «Кожного разу, коли я відвідую наші парафії в різних регіонах України, зустрічаюся з родинами військовополонених та зниклих безвісти, вони передають мені імена їхніх рідних з проханням передати особисто в руки Папи Римського». Блаженніший Святослав зазначив, що Святий Престол докладає багато зусиль у цій справі. «Коли російська сторона отримує ці списки з Ватикану, маємо свідчення, що ставлення до цих полонених навіть покращується».
На завершення аудієнції Предстоятель УГКЦ подарував папі символічну картину, яка зображає біль українського народу. Автором картини є художник Богдан Пилипів, батько загиблого українського воїна Андрія. Блаженніший Святослав пояснив Папі символіку зображення: «Картина називається „Молитва-реквієм“. Ембріон в годинниковій пружині — символ ненароджених дітей через війну. Механізм годинника відлічує бездонні миті втрат, ріки крові, які забирають найголовніше — людські життя. Стрілка годинника у вигляді короткого меча римського легіонера — знак воєнного часу, лихоліття, яке нависло над Україною і світом».
Блаженніший Святослав також запросив Папу Лева XIV зустрітися з українськими паломниками, котрі прибудуть до Рима 28 червня на Ювілей Української Греко-Католицької Церкви. Предстоятель пояснив, що це паломництво будуть супроводжувати єпископи УГКЦ з цілого світу і «ця подія буде унікальною нагодою молитви за мир в Україні при гробі верховного апостола Петра».
Нагадаємо, що Патріарх УГКЦ уже мав нагоду поспілкуватися з новообраним понтифіком 14 травня. Того дня Папа Лев XIV зустрівся з представниками Східних Католицьких Церков, які в рамках Святого Року 2025 прибули до Риму.
Фото і відео: Vatican MediaПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ