Папа: Господь приходить у щоденних речах, чуваймо, щоб не розминутися з Ним
Як саме Господь приходить у наше життя і як Його розпізнати та прийняти? Про це говорив Папа Франциск у своєму повчанні в останню неділю листопада.
Із зауваження про те, що є підвалинами нашої надії, Папа Франциск розпочав своє повчання з нагоди недільної зустрічі з паломниками в першу неділю Адвенту, періоду приготування до Христового Різдва. Відправною точкою стали слова з Євангелії від Матея, що прозвучали під час Святої Меси: «Господь ваш прийде». Промовляючи до римлян, прочан і туристів, які 27 листопада 2022 року прийшли на площу Святого Петра у Ватикані, Святіший Отець сказав, що усвідомлення того, що Бог прийде, «підтримує нас у найважчі та болючі хвилини нашого життя». Про це зазначає українська редакція «VaticanNews».
«Ніколи про це на забуваймо! Господь завжди приходить, відвідує нас, стає близьким, а також повернеться наприкінці часів, аби пригорнути нас у Своїх обіймах», — наголосив Наступник святого Петра, запросивши слухачів зупинитися на двох запитаннях: як Господь приходить і як Його розпізнати та прийняти?
У найзвичайніших ситуаціях життя…
Папа, насамперед, зазначив, що ми часто чуємо, що Господь поруч, що супроводить нас, промовляє до нас. Але, можливо, це залишається для нас лише теорією, або ж у являємо собі, що «Господь приходить у вражаючий спосіб, можливо, через якийсь чудесний знак». Ісус каже, що це буде «як у часи Ноя». А що тоді діялося? Звичайні речі: «їли й пили, одружувалися і виходили заміж».
«Враховуймо це: Бог прихований у нашому житті, приховується у найзвичайніших ситуаціях нашого життя. Він не приходить у надзвичайних подіях, але в щоденних речах. Господь приходить у щоденних речах, бо Він перебуває там, об’являється у буденності. І там, у нашій щоденній праці, у випадковій зустрічі, в обличчі потребуючого, також і тоді, коли проживаємо дні, що здаються сірими й монотонними, саме там присутній Господь, Який кличе нас, промовляє до нас, надихає наші вчинки», — сказав Святіший Отець.
Щоб не забракло пильності
Водночас, Ісус попереджає, що існує небезпека не помітити Його прихід. Тож шукаючи відповідь на запитання про те, як розпізнати та прийняти Господа, Папа наголосив на тому, що ми повинні бути пильними, уважними. У тому ж уривку з Євангелії читаємо, що люди в часи Ноя їли і пили, «аж до того дня, коли Ной увійшов у ковчег, і ніхто не знав, аж ось прийшов потоп і забрав усіх». Як підкреслив Єпископ Риму, вони були «поглинуті речами і не помітили, що надходить потоп».
Ісус каже, що коли прийде, то «двоє будуть у полі: один буде забраний, а один залишиться». «Яка різниця? Просто один був пильним, очікував, спроможний помітити присутність Бога у щоденному житті, інший, натомість, був розсіяний, жив не переймаючись, і нічого не помітив», — пояснив Святіший Отець, заохочуючи слухачів, аби під час цього періоду Адвенту дозволити розворушити себе із заціпеніння, ставлячи собі запитання про те, чи усвідомлюємо чим живемо, чи стараємося розпізнавати Божу присутність у щоденних ситуаціях.
«Якщо не помітимо сьогодні Його прихід, то будемо не приготованими і тоді, коли Він прийде наприкінці віків. Тому, браття і сестри, чуваймо!» — закликав Папа, побажавши: «Нехай же Пресвята Діва, Жінка очікування, Яка зуміла збагнути Божі відвідини в простому й прихованому житті в Назареті та прийняла Його у Своєму лоні, допоможе нам на цій дорозі бути уважними, очікуючи Господа, Який перебуває і переходить між нами».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ