Папа Франциск поділився своїми роздумами про значення молитви «Богородице Діво»
Всі ми знаємо і молимось молитву «Богородице Діво». Але чи всі розуміємо, що ця молитва насправді означає? Що вона виражає? У книзі «Maria. Mamma di tutti» (Edizioni San Paolo) значення слів цієї надзвичайно важливої молитви пояснює сам Папа Франциск.
Благодатна
Ангел Гавриїл називає Марію «благодатна» (Лк 1:28). У ній, як зазначає Святіший Отець, «немає місця гріхові, бо Бог вибрав її як матір Ісуса з самого початку і вберіг від первородного гріха».
«І Слово стало плоттю в її лоні. Ми також повинні слухати Бога, який говорить до нас і приймати його волю. Господь досі розмовляє з нами».
Господь з Тобою
Те, що відбулося в Діві Марії унікальним чином, каже Франциск, «на духовному рівні також відбувається в нас, коли щиро приймаємо Слово Боже чесним серцем і втілюємо його в життя.
Тоді відбувається так, ніби Бог воплочується в нас. Він приходить жити до нас, тому що знаходить дім у тих, хто любить Його і виконує Його слово. Це не просто зрозуміти, але це легко відчути серцем».
«Вважаємо, що воплочення Ісуса — це лише факт минулого, який нас не стосується? Вірити в Ісуса означає пропонувати своє тіло йому з такою ж смиренністю та сміливістю, як Марія».
Благословенна Ти між жінками
Як Марія переживала свою віру? «У простоті незліченних повсякденних дій та турбот, типових для кожної матері», — відповідає Папа. «Готування їжі, догляд за одягом, домом… Це звичайне життя Божої Матері було канвою, на якій відбулися унікальні стосунки та глибокий діалог між нею та Богом, між нею та її Сином».
І благословенний плід лона Твого, бо Ти породила Христа Спаса, Визволителя душ наших
Марія приймає, але не залишається пасивною, додає Франциск. «Як у фізичному вимірі вона приймає силу Святого Духа, але потім віддає своє тіло і кров Сину Божому, який створений в ній, так само і на духовному рівні вона приймає благодать і відповідає вірою. Ось чому св. Августин твердить, що Діва Марія „зачала в своєму серці до того, як зачала в утробі матері“. Спочатку вона зачала віру, потім Христа».
Мати Спасителя «веде нас і постійно зміцнює у вірі, покликанні та місії. Її приклад смирення та відкритості до волі Божої допомагає реалізувати нашу віру у проповіді Євангелії.
Шлях Марії до неба розпочався «з ТАК, сказаного в Назареті, у відповідь на слова небесного Посланця, який проголосив Божу волю для неї. І так воно є: кожне ТАК, сказане Богові, — це крок до неба, до вічного життя».
За матеріалами інтернет-ресурсу «Дивенсвіт»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ