Папа Франциск: добрий християнин — це той, чиї таланти приносять плоди
У відеопосланні до учасників Фестивалю соціального вчення Церкви Папа Франциск наголошує на необхідності докладати зусиль, щоб власні таланти приносили плоди, бо саме це є запорукою надії.
Щоб здійснювати переміни, особливо, в цей час пандемії, потрібна відважність: слід робити все, навіть ризикуючи, для того, щоб власні таланти приносили плоди. На цьому наголошує Папа Франциск у відеопосланні до учасників XI Фестивалю соціального вчення Церкви, що відбувається у північноіталійському місті Верона від 25 до 28 листопада 2021 року за ініціативою фундації «Segni nuovi» (з італ. Нові знаки). Цей захід є простором, де католики, що працюють в різних сферах суспільства — освіті, економіці, політиці й культурі — можуть обговорювати різні питання соціальної доктрини Церкви, вважаючи її об’єднуючим елементом для будування спільного добра.
Банер XI Фестивалю соціального вчення Церкви
Відважність у використанні власних талантів
Посилаючись на тему цього фестивалю — «Відважні в надії, мужні в креативності» — Святіший Отець зазначив, що відважність, надія, креативність і мужність не є синонімами, але тісно пов’язані між собою і творять сукупність чеснот, що зміцнюють душу людини. Він пригадав притчу про таланти з Євангелії від Матея (25, 14–30), в якій зазначається: «Той, що взяв п’ять талантів, негайно пішов і орудував ними, і придбав других п’ять талантів» (Мт 25, 16). Папа пояснив, що ця притча передує Христовим словам про те, що нас судитимуть за вчинками милосердя (Мт 25, 31–46). Отже, як підкреслив Папа, притчу про таланти можна вважати Христовим повчанням про відважність, яка необхідна для того, щоб бути добрими християнами. Христос закликає людей відважно використовувати свої таланти, тобто ризикуючи, вкладати їх для того, щоб їх примножувати.
«Коли ми закриваємося в собі з єдиною метою зберегти те, що маємо, — підкреслив Єпископ Риму, — то в очах Євангелія ми є невдахами, й від нас відберуть навіть те, що залишилося. Відважність, надія, креативність і мужність — це слова, які окреслюють духовність християнина».
Під час XI Фестивалю соціального вчення Церкви у Вероні
Надія, що долає межі власних зручностей
Наступник святого Петра підкреслив, що пандемія показала, наскільки наше життя пов’язане з іншими й залежить від багатьох звичайних людей, серед яких — лікарі, медсестри, фармацевти, продавці, прибиральники, доглядачі, перевізники, працівники служби безпеки, волонтери, священики та богопосвячені особи. «Ось таланти, що приносять плід. Ось надія, яка відважно підтримує і спрямовує креативність», — наголосив Папа, додаючи, що надія здатна дивитися поза межі власних зручностей, маленьких гарантій та компенсацій, що звужують наш обрій; надія може відкрити нас для великих ідеалів, які вчиняють життя прекраснішим і гідним.
За матеріалами VaticanNews«Той, хто надіється, — додав Папа, — знає, що він є частиною історії, побудованої іншими й отриманої в дар, як у притчі про таланти. І він також знає, що потрібно робити так, щоб цей дар приніс плоди».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ