Папа Франциск до учасників міжрелігійної зустрічі «Відважність миру»: молімося, щоб відкрились шляхи миру, зокрема для дорогої України
У посланні учасникам міжрелігійної зустрічі «Відважність миру», організованої Спільнотою святого Егідія, що відбувалася в Берліні, Папа Франциск нагадав віруючим про обов’язок молитися, випрошуючи те, що на землі здається неможливим.
«Невтомно молімося за мир, смиренно і наполегливо стукаймо у завжди відчинені двері Божого серця і в двері людей. Просімо, щоб відкрилися дороги миру, особливо для дорогої і багатостраждальної України. Зберігаймо уповання на те, що Господь завжди чує сповнений болю крик своїх дітей. Вислухай нас, Господи!» — цими словами завершується лист Папи Франциска до учасників 37-ї зустрічі релігійних і суспільних лідерів, організованої Спільнотою святого Егідія в дусі зустрічі, яку святий Іван Павло ІІ 1986 року провів у Ассізі. Про це інформує українська редакція «VaticanNews».
Від стіни до окопу короткий крок
Лист був прочитаний під час закриття триденних заходів, які цього року від 10 до 12 вересня відбувалися в столиці Німеччині. Святіший Отець звернув увагу на символізм обраного місця, адже воно нагадує про падіння Берлінської стіни. «Її падіння, яке відбулося завдяки збігу різних факторів, мужності численних і молитвам багатьох людей, відкрило нові перспективи: свободу для народів, возз’єднання сімей, а також надію на новий мир у всьому світі після холодної війни», — пише він, додаючи, що, на жаль, протягом наступних років все будувалося «не на цих спільних сподіваннях, а на часткових інтересах і недовірі».
«Тож замість того, щоб зносити стіни, зводилися нові. А крок від стіни до окопу, на жаль, часто буває коротким. Сьогодні війна знову спустошує занадто багато частин світу: маю на думці чимало теренів у Африці та на Близькому Сході, але також і в багатьох інших регіонах планети; а також Європу, якій відома війна в Україні — жахливий конфлікт, якому не видно кінця і який спричинив смерті, поранення, біль, вигнання, руйнування», — зазначає Папа.
Не опускати руки, коли зло здається непереможним
Наступник святого Петра згадує про те, як минулого року брав участь у попередній зустрічі, що відбувалася в римському Колізеї і що тоді він наголошував на тому, що молитву за мир не можна зупиняти, бо вона «підноситься із сердець матерів, викарбувана на обличчях біженців, на сім’ях, які втікають, поранених і вмираючих», а «волання про мир виражає біль і жахіття війни, матері всіх форм бідності».
Відважність миру
В цьому контексті Святіший Отець вказав на тему зустрічі, яка звучить «Відважність миру». «Реалізму недостатньо, політичних міркувань недостатньо, стратегічних аспектів, застосованих дотепер, недостатньо; потрібно більше, бо війна триває, — пише він. — Потрібна відважність миру: тепер, бо надто багато конфліктів тривають надто довго, настільки довго, що деякі з них, здається, ніколи не закінчаться, так що у світі, де все відбувається швидко, лише закінчення війн здається повільним. Потрібна відвага, щоб знати, як звернути з цієї дороги, незважаючи на перешкоди і об’єктивні труднощі. Відважність миру — це пророцтво, якого вимагається від тих, у чиїх руках доля воюючих країн, міжнародного співтовариства, всіх нас, особливо, від віруючих чоловіків і жінок, щоб дати голос риданню матерів і батьків, душевному болю за полеглих, даремності руйнувань, засуджуючи безумство війни».
Завдання віруючих
Як підкреслив Глава Католицької Церкви, мужність миру особливим чином стосується віруючих, перетворюючись у них в молитву, що підноситься до неба, випрошуючи те, що є неможливим на землі. «Не біймося стати жебраками миру, єднаючись з нашими сестрами і братами інших віросповідань, з усіма, хто не змирився з неминучістю війни. Я приєднуюся до вашої молитви за припинення воєн і від усього серця дякую вам за все, що ви робите», — пише він, наголошуючи на тому, що потрібно звалити «стіну неможливого, зведену розрахунками». «Це важко, але не неможливо. Це не є неможливим для віруючих, які живуть відвагою сповненої надії молитви. Але це також не повинно бути неможливим для політиків, для лідерів, для дипломатів», — наголошує Папа.
Довідка
Нагадаємо, що з 10 по 12 вересня у столиці Німеччини Берліні відбулася одна з найважливіших міжнародних подій, присвячених миру, — Міжнародна зустріч «Відважність миру», три дні діалогу і молитви за мир світових релігій разом з представниками світу політики і культури, яку організувала Спільнота Святого Егідія.
«У світовому контексті, позначеному сумним відродженням війни в Європі та драматичними конфліктами в багатьох частинах світу, на додаток до зростання нерівності, бідності та екологічної кризи, стає все більш нагальним і необхідним уявляти і будувати інше майбутнє. Нам потрібна сміливість, щоб просувати і будувати мирне співіснування, діалог і солідарність на всіх рівнях. Саме тому чоловіки і жінки різних релігій і культур зберуться на три дні, щоб говорити і працювати разом заради майбутнього миру і солідарності в дусі Ассізі», — йшлося у передмові до зустрічі.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ