Пам'ять про священномученика Омеляна Ковча об'єднала вірних на загальноєпархіальній прощі

21 серпня 2024

20 серпня в с. Космач на Івано-Франківщині відбулася загальноєпархіальна проща священників з нагоди 140-річчя від дня народження блаженного священномученика Омеляна Ковча — покровителя душпастирів УГКЦ.

Прощу та Архиєрейську Божественну Літургію в церкві Пресвятої Тройці очолили єпарх Коломийський Василь Івасюк та єпископ-помічник Петро Голіней. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ із посиланням на пресслужбу Коломийської єпархії УГКЦ.

Із ними співслужили адміністратор церкви Пресвятої Тройці о. Ігор Андрійчук, протопресвітер Косівський о. Роман Іванюлик, диякони Микола Врубель, Олег Корпанюк та Андрій Онуфрак, священники і протопресвітери довколишніх парафій.

До прощі також долучилися вірні Церкви та представники Громадської організації «Братство блаженного священномученика Омеляна Ковча».

Звертаючись зі словом, владика Василь розповів життєву історію о. Омеляна Ковча, зазначивши, що «в житті блаженного священномученика можна побачити велику силу духа, яка не дозволила страхові, сумнівам і відчаю паралізувати його».

«Плекаймо людяність у собі та підтримуймо тих, кого Господь посилає до нас. Нехай приклад блаженного Омеляна Ковча надихне нас бути поруч із нужденними та зневаженими», — побажав владика та подякував адміністраторові храму і парафіянам с. Космача за організацію прощі.

Під час Літургії були уділені ієрейські свячення дияконові Олегові Корпанюку.

Водночас парафіяльна спільнота організувала концертну програму: діти читали поетичні привітання й побажання та співали українських народних пісень.

Завершилася загальноєпархіальна проща урочистою ходою вулицями села з Найсвятішими Тайнами та молитвою за перемогу України у війні.

До того ж відбулися молитовні зупинки біля могил полеглих воїнів.