Паломники з Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії помолилися у Папській базиліці Санта Марія Маджоре
9 вересня 2023 року у стіп ікони Пресвятої Богородиці «Salus populi romani» — «Спасіння римського народу» в Папській базиліці Санта Марія Маджоре (Santa Maria Maggiore) владика Богдан Дзюрах очолив Архиєрейську Божественну Літургію, на якій зібрались паломники з Апостольського екзархату, які прибули сюди з нагоди святкування 400-літнього ювілею мученицької смерті святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького.
«Вітаю вас усіх у цій найдавнішій Базиліці присвяченій святій Богоматері. Мати Божа є нашою Матір’ю. Ця велична святиня, яка була збудована після Ехейського Собору, є не тільки домом Марії, але також і нашим домом. Ми приходимо сюди — до дому нашої небесної неньки. Приходимо сюди як діти українського народу і діти української Помісної Церкви. Приносимо до неї нашу любов, нашу дитячу відданість, нашу вдячність за її безнастанну поміч. Але зараз приносимо до неї наш біль, свої та нашого народу сльозі і страждання», — звернувся до присутніх у храмі українців апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах, як зазначає екзархальна пресслужба.
Опіка Богородиці
Проповідник зазначив, що чудотворна ікона, перед якою молилися, виражає спасенну опіку Богородиці над римським народом. Цю опіку досвідчує впродовж віків і наш народ. Коли б ми не прибігали до Богородиці, ми не тільки віримо, ми знаємо, що будемо вислухані і захоронені. З такою дитячою довірою ми молимося до неї, приносячи наші сподівання, нашу молитву про справедливий мир на наших землях.
«На українській землі, яка стікає сьогодні кров’ю і сльозами мільйонів, приносимо сьогодні наші сльози, а кров невинно убієнних українців і українок єднаємо з кров’ю її сина — нашого Господа, яку він пролив за спасіння світу», — мовив він.
Запорукою перемоги над злом є Христове воскресіння
За словами єпископа, сьогодні українська кров проливається за спасіння не тільки нашої землі і нашого народу, але за спасіння Європи і цілого світу від злобного ворога, опанованого диявольськими, пекельними силами. І ми віримо, що так як Господь заповідав на перших сторінках Священного Писання, що буде ворожнеча між дияволом і жінкою, між його і її потомством, але потомство жінки — Богородиці зітре голову змієві душогубцеві. «Сьогодні ця віковічна битва продовжується і виявляється на нашій землі. І ми знаємо, що запорукою перемоги у цій боротьбі є Христове воскресіння. Там на Голгофі наш Господь Ісус Христос переміг пекельні сили зла. Він переможе їх і в нашому випадку в історії нашого народу. Але ми мусимо так, як Богородиця, залишатися вірними Божими дітьми, які мають чисте серце, благородний намір і живу віру у нашому серці», — закликав архиєрей.
Наймогутніша зброя — віра, надія і любов
Прикладом душевної чистоти і непохитної віри, стверджує владика Богдан, є Пречиста Діва Марія, яка стояла вірно аж до кінця під хрестом свого Сина і дочекалася воскресіння. «Ми хочемо сьогодні стояти під хрестом долі нашого українського народу. Стояти у вірі і в непохитній надії та витривалій любові. Віра, надія і любов — це наймогутніша зброя, перед якою є безсильні всі потуги зла і пекла», — сказав він.
«Просімо сьогодні для нас самих і для нашого народу укріплення у вірі, відновлення у надії. Просімо сили продовжувати любити одне одного, рідну землю, страждаючих від війни, охоплювати нашою любов’ю навіть тих, хто бажає нашої смерті. Нехай Господь дарує їм навернення, прозріння і покаяння», — продовжив своє слово до паломників з Апостольського екзархату єпископ.
«Тут у стіп Богородиці починаємо цей шлях римського паломництва, і звідси ми повернемося до рідних домівок. Повертаймося відновлені у вірі, потішені присутністю Богородиці і укріплені Божою благодаттю. Це — особлива церква. Сюди перед кожною закордонною поїздкою приходить Святіший Отець Франциск, щоб молитися перед тим образом і поручати материнській опіці Пресвятої Богородиці той народ, до якого він їде. Сьогодні у стіп Марії ми, діти українського народу, зібрані тут, молимося і поручаємо її материнській опіці наш український народ. Ми просимо, молимось і віримо, що та, котра є „Спасінням римського народу“, та, котра є шанована у цій Базиліці як „Цариця миру“, стала також спасінням нашого українського народу і щоб звідси наші молитви дійшли до неба, і щоб звідси голуб миру полетів на нашу українську землю», — мовив на завершення владика Богдан Дзюрах.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ