Один зі столичних проспектів перейменують на честь Блаженнішого Любомира

3 жовтня 2019

Постійна комісія Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики підтримала проєкт рішення щодо перейменування проспекту Космонавта Комарова на честь Глави Української Греко-Католицької Церкви Любомира Гузара.

Один зі столичних проспектів перейменують на честь Блаженнішого Любомира

«Блаженніший Любомир Гузар залишається моральним авторитетом для цілого покоління українців. Натомість постать космонавта Комарова не пов’язана з Україною, і є лише спадком радянського минулого. Тому цілком доцільно перейменувати відповідний проспект», — зазначив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів, який був ініціатором перейменування.

Громадське обговорення відповідного питання проходило з 15 травня до 15 липня 2018 року на офіційному веб-сайті КМДА. До голосування долучилися 1091 осіб. З них 85 % підтримали ідею перейменування. Проти висловилися лише 163 особи.

Ініціативу перейменування проспекту Космонавта Комарова на честь Блаженнішого Любомира Гузара підтримує і духовенство Української Греко-Католицької Церкви.

Зазначений проєкт рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

За матеріалами мультимедійної платформи іномовлення України «Укрінформ»