Нью-Вестмінстерська єпархія відзначила своє 50-ліття

3 жовтня 2024

У пʼятницю, 27 вересня 2024 року, розпочалося урочисте святкування 50-річчя Української католицької єпархії Нью-Вестмінстера (Канада) із Молебня подяки та вечора музики та молитви.

Нью-Вестмінстерська єпархія відзначила своє 50-ліття

У суботу, 28 вересня, відбулась памʼятна Панахида за всіх померлих єпископів, священників, монахів, монахинь та мирян. Після цього владика Михаїл Квятковський очолив подячну Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному соборі Пресвятої Євхаристії м. Нью-Вестмінстер. Про це повідомляє пресслужба Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ.

У часі Літургії також співслужили владика Давид Мотюк, єпископ Едмонтонський, владика Браян Байда, єпископ Української католицької єпархії Торонто та Східної Канади, владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Вінніпезької архиєпархії, владика Павло Хомницький, єпископ Стемфордський, владика Кеннет Новаківський, єпископ Єпархії Пресвятої Родини із осідком у м. Лондон (Великобританія), владика Тарас Сеньків, єпископ Стрийський з України, владика Грегорі Біттмен (Gregory Bittman), єпископ дієцезії Нельсона. Також на святкування прибули священники з усіх куточків єпархії.

Як зазначив владика Михаїл Квятковський, девізом святкування стали слова із Псалма 33, 8: «Спробуйте і побачите, який добрий Господь». І справді, зазначив проповідник, «люди в цій єпархії побачили, який добрий Господь, і почали приймати його благословення. Почали відроджувати віру. Почали будувати церкви. Тож нехай Господь і надалі допомагає нам у цьому».

Під час святкового богослужіння присутні випрошували у Всемилостивого Господа щедрих ласк та довгих літ для єпархії, а також дякували за дар невтомного та плідного служіння. Цього дня присутні у храмі також заносили свої молитви до Бога за мир і перемогу нашої Батьківщини-України у війні над ворогом.

«Цей ювілей став часом роздумів, радості та спільного духу, оскільки ми дякуємо за п’ять десятиліть благословень і духовного зростання. Це свято — можливість вшанувати наше минуле, порадіти сьогоденню та з надією та вірою дивитися у майбутнє», — зазначили організатори святкування.

По завершенні Літургії владика Михаїл висловив щиру вдячність усім владикам та священнослужителям, що взяли участь у цій Літургії, всій команді організаторів та волонтерам, а також усім вірним і тим, хто був онлайн, за те що об’єдналися в спільній молитві у цей день. У свою чергу, владика Тарас Сеньків зачитав грамоту від Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука, який привітав усіх із 50-ти літтям і уділив своє благословення Нью-Вестмінстерській єпархії.

Завершилася Літургія молитвою «Боже великий, єдиний».

Нагадаємо, що Українська католицька єпархія Нью-Вестмінстера заснована Римським Апостольським Престолом 27 червня 1974 року. Будучи в минулому частиною Едмонтонської єпархії, вона вміщає у собі землі Британської Колумбії, Юкону та частину Північно-Західних Територій на захід від 120 градусу довготи. Першим єпископом було призначено владику Ієроніма Химія (Jerome Chimy), ЧСВВ. Саме за його єпископства у 1976 році завершено будівництво єпархіяльної канцелярії та резиденції.

Наступником владики Химія став Преосвященний Северіян Якимишин, ЧСВВ. Другий єпарх отримав єпископську хіротонію 25 березня 1995 року в церкві Покрову Пресвятої Богородиці у м. Ванкувер (провінція Британська Колумбія, Канада). З метою узгодження парафіяльного управління, владика Северіян видав і розповсюдив для загального вжитку «Парафіяльну Конституцію», щоб усі парафії, священики, парафіяльні ради, комісії та самі парафіяни могли дотримуватися однакових норм.

1 червня 2007 року Його Святість Папа Бенедикт XVI оголосив про призначення о. Кена Новаківського третім єпархом Нью-Вестмінстера для українців-католиків у Британській Колумбії та Юконі. Владика Кен отримав єпископські свячення з рук владики Лаврентія Гуцуляка, ЧСВВ, митрополита для українців-католиків у Канаді та архиєпископа Вінніпезького, 24 липня 2007 року в українській католицькій церкві Покрову Пресвятої Богородиці у м. Ванкувер.

15 січня 2020 року у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив єпархом Лондонської єпархії Пресвятої родини УГКЦ преосвященного владику Кена Новаківського, перенісши його з Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ в Канаді. Водночас апостольським адміністратором Нью-Вестмінстерської єпархії Святіший Отець призначив преосвященного владику Давида Мотюка, єпарха Едмонтонського в Канаді. Це служіння він здійснював до 18 листопада 2023 року, коли у храмі Покрова Пресвятої Богородиці у Ванкувері (Канада) відбувся Чин інтронізації нового єпископа Нью-Вестмінстерської єпархії теперішнього владики Михайла Квятковського.