Новоіменований єпарх Мельбурнський для українців в Австралії представив свій єпископський герб

31 березня 2020

У січні 2020 року стало відомо, що Папа Римський Франциск підтвердив вибір Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і номінував отця Миколу Бичка, ЧНІ, правлячим архиєреєм Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра й Павла, яка охоплює Австралію, Нову Зеландію та Океанію.

Архиєрейська хіротонія о. Миколи Бичка на правлячого єпископа має відбутися 26 квітня 2020 року в архикатедральному соборі св. Юра у Львові.

Інтронізацію нового єпископа заплановано провести у червні 2020 року у м. Мельбурні (Австралія).

Однією із визначальних рис єпископського служіння є єпископський герб. Зазвичай, розробляючи його, новоіменований єпископ намагається представити своє життя, визначні місця та спільноти, гасло, яким буде керуватися протягом свого служіння.

Єпископський герб отця Микола Бичка розробляв вже знаний в Українській Греко-Католицькій Церкві доктор історичних наук та голова Українського геральдичного товариства Андрій Гречило. Саме він підготував пояснення нового єпископського герба.

Блазон герба (геральдичний опис): У щиті срібний вилоподібний хрест, на сторонах якого по пурпуровому хресту; у верхньому червоному полі срібна квітка терну з золотим осердям і листочками, обабіч неї та внизу — по золотій кулі; у правому зеленому полі — золотий Тризуб з хрестом на середньому зубі; у лівому синьому — зі золотого тригорба виходять золотий хрест, губка та спис, над ними у срібному трикутнику Всевидяче Око. Щит розміщений на пурпуровій мантії, підбитій горностаєм, увінчаній золотою єпископською митрою з червоним підкладом. Обабіч виходять золоті єпископський жезл і процесійний хрест. На золотій стрічці девіз чорним: ПРЕСВЯТАЯ БОГОРОДИЦЕ, СПАСИ НАС.

Значення: Вилоподібний хрест із пурпуровими хрестиками уособлює омофор як частину богослужбового вбрання (облачення) єпископа. Тризуб із хрестом вже традиційно використовується єпархіями УГКЦ за межами України (в Канаді, США, Великобританії) для підкреслення української церковної традиції, а зелений колір конкретно уособлює Австралію та Океанію. Золотий хрест, спис і губка на тригорбі та Всевидяче Око є емблемою Чину Найсвятішого Ізбавителя. Тернова квітка має подвійне значення: 1) як асоціативний символ для Тернополя; 2) як символ страстей Христових. Три золоті кулі є атрибутами Святого Миколая.

У кольоровому зображенні герба золоті елементи можна передавати жовтим кольором, а срібні — білим або сірим. Права геральдична сторона вказана «від щитотримача», тобто для глядача вона буде ліворуч.

За матеріалами Мельбурнської єпархії св. апп. Петра і Павла