Нескорена Донеччина: владика Максим Рябуха відвідав прифронтові парафії

24 січня 2023

22 січня закінчився триденний візит єпископа-помічника Донецького екзархату Максима Рябухи до парафій Донецького екзархату УГКЦ у Донецькій області. Із владикою подорожувало четверо семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Загалом вони відвідали сім парафій.

Нескорена Донеччина: владика Максим Рябуха відвідав прифронтові парафії

Парафія Всіх святих українського народу (с. Староварварівка)

З короваєм і теплими словами парафіяни разом із настоятелем о. Василем Іванюком зустріли владику Максима перед початком Архиєрейської Божественної Літургії. Близько 30 людей прийшло до храму, щоб послухати Слово Боже та славити Христа.

«Для чуда потрібна віра. Для віри потрібні стосунки. Ти не можеш вірити, довіряти тому, кого не знаєш. І, знаєте, Бог розуміє, що для нашої віри не має іншого шляху, як спілкуватися і зустрічатися, наповнюватися і ділитися один з одним. Господь ділиться з нами читанням Святого Письма, надихає нас, відкриває нам очі й допомагає зрозуміти, як думає Він», — зазначив владика Максим під час проповіді.

Після Літургії та частувань єпископ зі семінаристами відвідав храм Христа-Царя (с. Яковлівка), парохом якого є о. Василь Іванюк. Як зазначив настоятель, храм було перероблено зі старого місцевого клубу в 1998 році. А сьогодні Божественні Літургії відбуваються щонеділі та у свята. Оскільки більшість парафіян евакуювалися, до храму приходить близько 10–15 людей.

Парафія Святого пророка Іллі (м. Краматорськ)

Отець Василь Іванюк є настоятелем ще одного храму — Святого пророка Іллі, що в м. Краматорську. Дерев’яну церкву побудували у 2010 році й освятили в 2013-му. Зараз через напружену ситуацію в регіоні храм має незначні руйнування — побиті вікна внаслідок обстрілів і вибухових хвиль. З цієї ж причини Служба Божа звершується лише в неділю та свята, на неї приходить до 15 парафіян.

Парафія Різдва святого Івана Хрестителя (смт. Петрівка Перша)

Ввечері єпископ-помічник Максим відслужив Молебень до Пресвятої Богородиці у храмі Різдва святого Івана Хрестителя, настоятелем якого є о. Віктор Коханський. Хоч у церкві і було досить прохолодно, але гарячі серця та щира молитва понад 20 парафіян гріли кожного присутнього: і дорослих, і малих.

Парафія Святого Юрія Побідоносця (м. Покровськ)

Неділя розпочалася з Архиєрейської Божественної Літургії у храмі Святого Юрія Побідоносця в м. Покровську. Владику Максима радо зустрів тимчасовий адміністратор храму о. Сергій Паламарчук, о. Іван Василенко та парафіяни.

«Христос ніколи не боявся темряви. Він ніколи не боявся присутності зла на своїх дорогах. А зло, що не дивно, щоразу, коли помічало Божу присутність, — втікало. І це має наповняти вірою наші серця. Ми точно маємо знати, що Бог, який є поруч із нами, не просто береже нас, а й супроводжує. Через свою присутність у нашому житті, Він те зло відштовхує», — зауважив єпископ-помічник під час проповіді.

Парафія Святого Миколая (м. Костянтинівка)

Наступну Божественну Літургію, яку очолив владика Максим, звершили у храмі Святого Миколая, що у м. Констянтинівці. Співслужив о. Сергій Паламарчук, який є тимчасовим адміністратором храму.

Розважаючи над євангельським уривком, владика зазначив: «Навіть в ті моменти, коли ми відчуваємо себе безпорадними, Бог перебуває з нами. Коли ми засвідчуємо наші труднощі, то ще більше розуміємо Бога, який пережив свої страсті і не побоявся іти далі, бо знав, що любов перемінить усе. Тож пам’ятаймо, що справжня найміцніша зброя, яку ми маємо, — це сила любові».

Храм Преображення Господнього (с. Званівка)

У межах триденної візитації єпископ-помічник Максим і семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії відвідали храм Преображення Господнього у Званівці. Під звуки вибухів храм наповнився щирою молитвою-благанням Бога про мир в Україні та перемогу над ворогом, позиції якого розміщені всього за 7 км від церкви.

Радість візиту єпископа-помічника та семінаристів відчув і Мирноград, який із відкритими обіймами зустрічав духовенство. Місцеві мешканці та військові були надзвичайно раді приймати гостей, сповнюючись духовним теплом і надією!

«Не бійтеся їх, бо Господь, Бог ваш, Він воює за вас» (Втор. 3, 22).